Fotó: Boda L. Gergely
A tapasztalatok szerint nehezebben találnak albérletet a kisgyerekes családok, sok tulajdonos ugyanis attól tart, hogy az ilyen bérlők jobban „lelakják” az ingatlant, ugyanakkor adott esetben – érzelmi okokból – nehezebben is lehet kilakoltatni őket.
2017. május 20., 08:402017. május 20., 08:40
A marosvásárhelyi ingatlanpiacon jelenleg „csend” van, ugyanis nyár végén, ősszel kezdenek lakást keresni az egyetemisták, viszont most is akadnak olyan családok, amelyek munkahely miatt költöznek a városba, közülük pedig sokan gyermekkel érkeznek. A köztudatban az él, hogy a gyerekes albérlőket nehezebb jogi úton kirakni, ha fizetésképtelenné válnak, illetve ha hangosabbak, zajosabbak, jobban „lelakják” a lakást.
Tóth Júlia marosvásárhelyi ingatlanközvetítő arról számolt be: alapvetően nem nehéz gyermekkel albérletet találni, hiszen ez a piaci szegmens kicsi, a családok többsége Romániában – a nyugati országokkal ellentétben – még mindig a saját otthont preferálja. Viszont
A törvények viszont nem különböztetik meg a gyerekes családokat az egyedülálló albérlőktől, a hatályos előírások mindenkire vonatkoznak: ezek szerint december elseje és március elseje között nem lakoltathatnak ki senkit egy lakóháznak minősülő ingatlanból, kivéve, ha a tulajdonos bizonyítja, hogy neki és családjának nincs lehetősége máshol laknia, vagy az albérlőnek lenne ahova költöznie.
Fotó: Boda L. Gergely
Tóth Júlia azt is elmondta: természetesen vannak olyan tulajdonosok, akik hivatalos szerződés nélkül adják ki lakásukat, de tapasztalata szerint egyre többen választják a törvényes és biztonságos utat.
„A felek szerződésbe foglalt megállapodása értelmében történik a kiköltözés is, általában 30-60 nappal a lakás elhagyása előtt értesíteni kell a tulajdonost, vagy a tulajdonosnak kell szólnia az albérlőnek, minden attól függ, hogy miben egyeztek meg a felek” – magyarázta az ingatlanközvetítő.
Joggal merülhet fel azonban a kérdés, hogy miért ne rongálhatná meg ugyanúgy a lakást egy egyetemista, aki néha bulikat szervez, mint egy gyerek, aki korán ágyba kerül. Ráadásul a kaució célja pontosan az, hogy a rongálások költségét fedezze. Sok tulajdonos a kilakoltatástól is „fél”, ugyanis nem szívesen rak utcára egy vagy több gyereket, ha nem fizet a család.
A román pártok közigazgatási reformja és a családtámogatás szükségessége uralta az RMDSZ Kolozsváron megtartott észak-erdélyi kampánynagygyűlését.
Több erdélyi megye településein razziáztak a rendőrök az elmúlt napokban: Máramaros, Szilágy és Fehér megye egyenruhásai egy-egy községközpontban, illetve városban ,,terepeztek”. A kiszabott bírságok többsége közlekedésrendészeti kihágásokat érintett.
„Tudományos tanácsadás a társadalom szolgálatában” – ez a mottója a 2024. évi tudományünnepi programsorozatnak – közölte csütörtökön a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Kolozsvári Területi Bizottsága .
November 15. és jövő január 5. között rendezik meg a karácsonyi vásárt Aradon. A megbékélési parkban óriáskerékkel és műjégpályával próbálják meg háttérbe szorítani a 13 aradi vértanú emlékművét, a Szabadság-szobrot.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy Bihar megyei fiatalembert, aki egy Szatmár megyei településen az egyik utcáról ellopott egy autóbuszt és balesetet okozott – közölte a Szatmár megyei rendőrség.
Az aradi határrendészek négy szíriai állampolgárt tartóztattak fel, akik gyalog akartak átjutni a mezőn Magyarország területére.
Megfagyott két férfi az elmúlt éjjel a Hargita megyei Ége településen.
A Hargita megyei tanács pénteki rendkívüli ülésén az RMDSZ-es Borboly Csabát és Barti Tihamért választotta a testület alelnöki tisztségébe – tájékoztatott a megyei közgyűlés sajtóosztálya.
Leállt péntek délelőtt 10 órakor a vasúti közlekedés Brassó és Segesvár között – tájékoztatott a román állami vasúttárssaság utasszállító részlege (CFR Călători).
Közel négy és félmillió lejébe kerül a román államnak, hogy megvásároljon egy temesvári épületet, amelyben az egyik helyi kórház működik, miután az ingatlan tulajdonosai nem akarják meghosszabbítani a bérleti szerződést.
szóljon hozzá!