A rendőrök az ellopott elektromos kerékpárok egy részére is rábukkantak a házkutatások során
Fotó: Román Rendőrség
Négytagú rablóbanda tagjait vették őrizetbe a Temes megyei rendőr-főkapitányság nyomozói. Idén márciustól több alkalommal is behatoltak cégek raktáraiba, és 130 ezer euró értékű kárt okoztak.
2023. június 17., 12:162023. június 17., 12:16
2023. június 17., 13:152023. június 17., 13:15
A Temesvártól tíz kilométerre fekvő Győrödben idén március 11-13. között egy kereskedelemi cég logisztikai raktárába tört be a bűnbanda, ahonnan 160 elektromos biciklit és két raklap mosogatószert szállítottak el. Közel három hónapos ,,visszavonulás” után a rablók újra lecsaptak, szintén a megyeszékhelyhez közeli Temesgyarmaton.
Elkobzott jármű. A négy rabló váltogatta a teherjárművek rendszámtábláját
Fotó: Román Rendőrség
Mivel a június ötödikei ,,bevetést” is sikeresen megúszták, tettükön felbátorodva újabb akcióba fogtak: a Temesvár szomszédságában fekvő Újszentes üzemanyaglerakatából vittek el 200 liter motorolajat, és 80 db. húszliteres petrokémiai termékeket. Az okozott kár ezúttal 70 ezer lej volt.
A hátrahagyott nyomok alapján a rendőröknek június derekán sikerül azonosítani a bűnbanda tagjainak egy részét, a többiek kilétére a házkutatások során derült fény. Az elkövetők telkén
A rendőrségi közlemény szerint a kirabolt cégeknek okozott kár csupán egy részét sikerült eddig megtéríteni, a négy bűnözőt őrizetbe vették.
A kánikula miatt kamionstopot rendelt el az Arad megyei önkormányzat a kezelésébe tartozó megyei rangú utakra július 4-re és 5-re, azaz péntekre és szombatra.
A Salrom vállalat beruházási igazgatója csütörtöki parajdi sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a Korond-patak elterelése a munkálatok összetettsége miatt késik.
Több mint száz rendőrt és csendőrt mozgósítottak a Marosvásárhelyen július 3–6. között zajló VIBE fesztiválra. Az egyenruhások kiemelt figyelmet fordítanak az alkohol vagy pszichoaktív szerek hatása alatti járművezetés kiszűrésére és büntetésére.
Az RMDSZ kezdeményezésére indult országos bölcsődeépítési program keretében megvalósult 26. kisdedóvót adták át szerda délután az Arad-hegyaljai Pankotán.
Ismét telefonos csalásokra figyelmeztet a rendőrség, felhívják a figyelmet, ha ismeretlen számról érkezik hívás, nagyon körültekintőnek lenni, és nem szabad megadnunk semmilyen személyes adatunkat.
A Maros Megyei Tanács, a Visit Maros és a Maros Megyei Hegyi- és Barlangi Mentőszolgálat közös projektjeként egy panorámatávcsövet szereltek fel a Görgényi-havasok Zászpás-csúcsára.
Radu Miruță gazdasági, digitalizációs, vállalkozási és idegenforgalmi miniszter bejelentette: javasolta a részvényesek közgyűlésének, hogy hívják vissza a Salrom Országos Sótársaság igazgatótanácsának tagjait a parajdi sóbányában bekövetkezett katasztrófát vizsgál&o
Erdőtűz ütött ki szerda este a Cibles-hegység Arcer-csúcsának oldalán, közel a csúcshoz.
A parajdi tragédia utáni második vagy harmadik napon 38 000 lejre emelték a Salrom Országos Sótársaság igazgatójának fizetését a részvényesek közgyűlésének határozatával – irányította rá a figyelmet Radu Miruță gazdasági miniszter szerdán.
Több százezer diák megélhetését és továbbtanulását veszélyezteti a kormány ösztöndíjrendszer-átalakító terve. A magyar diákszövetségek vezetői rámutattak, a tervezet ebben a formában visszalépést jelent a korszerű, európai szintű oktatás felé vezető úton.
szóljon hozzá!