2009. október 15., 10:382009. október 15., 10:38
Vasile Fernea, a két épületből álló intézmény ügyvezetője szerint az is szóba került, hogy bezárják a második részleget az elavult fűtésrendszer miatt. A kórház vezetősége versenytárgyalást írt ki a hőközpont kicserélésére, de a procedúra még nem járt le.
„Bár már két hete tudjuk, ki a nyertes, várnunk kell még öt napot, hogy elkezdhessük a munkálatokat” – mondta tegnap Fernea, aki szerint a közbeszerzési törvény akadályozza őket a munkálatban. Hozzátette, az egyes részlegen tavaly cserélték ki a hőközpontot, de a régi hálózat miatt javításokra van szükség. Ezek már elkezdődtek, és két-három napon belül lehet fűteni, ígérte az ügyvezető, aki szerint az épületen 40 éve nem végeztek javításokat.
Gondok vannak a Brassó megyei kórházban is, az intézmény ugyanis csak két-három napra elegendő gyógyszerkészlettel rendelkezik – közölte tegnap Dan Grigorescu, a kórház menedzsere. Alin Cucu, a sebészeti osztály vezetője szerint az orvosságok és egészségügyi fogyóanyagok hiánya veszélyezteti az orvosi ellátás menetét. Grigorescu elmondta, az intézmény csak a bérekre és a legszükségesebb fogyóanyagokra kapott pénzt az egészségügyi pénztártól.
Három hónapja nem tudnak fizetni a gyógyszerforgalmazóknak, ezek pedig nem adják ingyen a készítményeket. A menedzser pénteken tárgyal a forgalmazókkal és Ion Gonţea prefektussal a kérdésről. Hozzátette: nem tartja korrektnek, hogy a pénztár magánlaboratóriumoknak adjon pénzt mindaddig, amíg a kórházak gondokkal küszködnek.
Ezzel szemben Wusinczky Elemér, a pénztár igazgatója szerint a kórháznak van pénze, csak a menedzser nem tud gazdálkodni ezzel. Mint mondta, az intézmény múlt héten 56 millió lejt kapott az egészségügyi rendszer támogatására, holott 89 millió lejre lenne szükség. A Brassó megyei kórházban havonta mintegy 4000 személyt kezelnek.
Három évtizeddel ezelőtt még közel húsz perc állt rendelkezésre ahhoz, hogy valaki kimeneküljön egy háztűzből, ma már csak 3-4 perc maradt erre, mert az otthonok többsége szintetikus anyagokkal van tele. Kacsó István tűzoltóparancsnokkal beszélgettünk.
A tárcavezető szerint az állami sóipari vállalat (Salrom) vezetősége részéről nincs törekvés a helyzet valódi megoldására, a rengeteg állami pénz ellenére lassú a munkavégzés és műszakilag helytelen megoldásokat választottak.
Megkezdik a Kis-Küküllő vizének a sótalanítását – döntötte el szombaton az Országos Vészhelyzeti Bizottság. Hosszabb távon pedig új vízellátási lehetőségeket keresnek, hogy a Maros megyei települések ne legyenek kiszolgáltatva a Korond-patak vizének.
A Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség június 12–26. között 12 841 300 liter vizet osztott szét azokon a településeken, amelyeken a Kis-Küküllő vizének megnövekedett sótartalma miatt vészhelyzetet rendeltek el.
„Politikai jelentéstartalommal bíró lépésnek” tekinti az RMDSZ, hogy továbbra sem térhet vissza hivatalába Soós Zoltán, Marosvásárhely korrupcióval gyanúsított polgármestere.
Több mint 9000 nyolcadik osztályt végzett diák vett részt pénteken a kisebbségek anyanyelv és irodalom írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Közel hat évvel ezelőtt újították fel az ópálosi szivattyúállomást, amellyel több ezer hektár termőföldet lehetne öntözni Arad megyében, de a berendezés csak néhány hónapig működött, mert a Marosból a csatornába szivattyúzott víz elszivárgott.
Nicușor Dan államfő hétfőre összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Viharos, zivataros időjárásra figyelmeztető előrejelzéseket bocsátott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Bihar megye az elmúlt években felismerte, hogy az egyik legnagyobb természeti erőforrása – a termálvíz – jóval több lehetőséget rejt magában, mint amit eddig kihasználtak.