Fotó: Facebook
Alig néhány hete kapták használatba a romániai rendőrök legújabb, Németországból beszerzett BMW járőrkocsijaikat, Kolozsvárott máris sikerült egyiküket összetörni.
2023. április 24., 11:042023. április 24., 11:04
Az incidens hétfőn reggel történt. A beszámolók szerint egy autós nem figyelt sávváltáskor, és majdnem nekiütközött a rendőrautónak.
Annak vezetője az ütközést elkerülendő áthajtott a szembe jövő sávba, ahol azonban frontálisan ütközött egy másik autóval, amely ennek nyomán két másik autónak is nekiütközött – az egyik éppen az a jármű volt, amellyel a rendőrautó először megpróbálta elkerülni az ütközést.
A két rendőrt orvosi ellátásban kellett részesíteni, az egyik, a balesetben érintett autó egyik utasát kórházba szállították, de az első vizsgálatok alapján nem szenvedett súlyos sérüléseket.
Mint arról beszámoltunk, a rendőrségi BMW-k beszerzése heves vitákat váltott ki, és a korrupció gyanúját is felvetette.
A rendőrség tavaly ősszel hirdette ki az Automobile Bavariat a tender győzteseként, amely során legalább 100, legfeljebb 600 autót kívánnak vásárolni.
Az Europol rendőrszakszervezet szeptember végén bírálta a közlekedésrendészetnek szánt, első körben 100, összesen legfeljebb 600 BMW 320ix típusú gépjármű megvásárlásáról szóló keretmegállapodást. Azt róják fel, hogy a közbeszerzés megszervezése előtt nem egyeztettek velük, és a kiírásban megszabott műszaki feltételek nem felelnek meg a közlekedési rendőrök valós igényeinek.
A cég ugyanakkor ezt cáfolta, leszögezve: Schmidt már régóta nem tölt be semmilyen tisztséget a cégnél, és nem folyik bele a működésébe.
Ezért szerintük nem lehet semmilyen összefüggés Schmidt magánélete – vagyis a Iohannisszal ápolt barátsága – és a cég működése között.
ezekkel a cél rontani az intézmény megítélésén, megrendíteni az embereknek a rendőrségbe vetett bizalmát.
Mint rámutatott, a két közbeszerzési eljárás tiszteletben tartja az időszerűség, a jogszerűség és az átláthatóság elvét, és minden dokumentumot bármikor az illetékes intézmények rendelkezésére bocsátanak ellenőrzés céljából. Valahányszor vásárolt valamit a Román Rendőrség, legyen az autó vagy fegyver, voltak kritikusok, akik hamis vagy félinformációkat dobtak be a köztudatba, gyanúsítgatásokkal és összeesküvés-elméletekkel álltak elő.
Hozzátette, a közbeszerzési eljárást végig nyomon követte az Országos Közbeszerzési Ügynökség (ANAP), amelynek a jóváhagyása nélkül nem írhatták volna alá a keretszerződést. Ugyanakkor az Óvásokat Elbíráló Országos Tanácsnál (CNSC) egyik közbeszerzést sem támadták meg, nem emeltek kifogást sem a pályázati dokumentációban előírt követelmények, sem az eredmény ellen. Hangsúlyozta, a szerződés értelmében egy autóért a rendőri munkához szükséges felszereltséggel együtt 32 ezer eurót kell fizetniük, miközben ennek a modellnek az eredeti ára meghaladja a 38 600 eurót.
A Kallós Alapítvány tevékenysége a szórványmagyarság életerejét bizonyítja, ma és a jövőben is azoké a dicsőség, akik folytatják az értékmentést és őrzik a népi kultúrát – hangoztatta Szilágyi Péter helyettes államtitkár Kolozsváron.
A végstádiumban lévő betegek szenvedéseit enyhítő gondozás a közegészségügyi rendszerben ingyenes lesz, szemben a magán klinikákkal.
Kilakoltatási végzést küldött a nagyváradi önkormányzat Fejes Rudolf Anzelm premontrei apátnak, amelyben felszólítja, hogy öt munkanapon belül hagyja el a premontrei rendházat. Fejes Rudolf Anzelm a Krónikával közölte, jogi lépéseket tervez az ügyben.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint zavart okozott az erdélyi magyarság körében Orbán Viktor tihanyi, George Simionról tett kijelentése.
„Kivételes helyzetekben” engedélyezné az otthon oktatást Daniel David oktatási és kutatási miniszter – számolt be róla hétfőn az Edupedu.ro.
Megjelent egy új román nyelv és irodalom segédanyag, amely az új tantervek szerint az először idén érettségiző magyar diákok felkészülését támogatja.
Az RMDSZ részéről teljesen elhibázott döntés volt a román elnökválasztás első fordulójában szembemenni a változást követelő népakarattal, és Crin Antonescut támogatni – hangzott el az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) kolozsvári sajtótájékoztatóján.
A mintegy százmillió eurós beruházástól olcsóbb, hatékonyabb és környezetkímélőbb távhő-előállítást remélnek, a kivitelezők az ország legmodernebb és leghatékonyabb hőerőművének megépítését ígérik Aradon.
Az elmúlt hétvégén Maros megyében megejtett rendőrségi razzia során több személyt is őrizetbe vettek az egyenruhások közúti közlekedési bűncselekmények miatt, akik részegen vezettek járművet.
A parajdi sóbánya vezetőségének kérésére a katonai tűzoltók hétfő délután újra működésbe állították az Alsósófalván, a Korond patak egyik mellékpatakának medrében elhelyezett nagy kapacitású motoros szivattyút.
szóljon hozzá!