Szatmárnémeti zászlaját és a Szatmár megyei Mezőpetri címerét hivatalosította szerdai ülésén a kormány
Fotó: RMDSZ.ro
Szatmárnémeti zászlaját és a Szatmár megyei Mezőpetri címerét hivatalosította az RMDSZ javaslatára szerdai ülésén a kormány – idézi a szövetség Cseke Attila ügyvivő fejlesztési tárcavezető bejelentéseit.
2021. november 10., 15:552021. november 10., 15:55
2021. november 10., 15:582021. november 10., 15:58
„Számtalan példát ismerünk arra, hogyan lehet rosszul, céltalanul vezetni egy önkormányzatot. Szatmárnémeti azonban nem ilyen hely: Kereskényi Gábor és csapata 2016 óta bizonyítja, hogy lehet a munkát úgy is végezni, hogy a városban élő emberek érezzék, a döntések értük és velük együtt vannak. A kormány mai döntése is az ott élő polgárokért van, románokért, magyarokért, svábokért, más kisebbségekért. Fontos az aszfalt, a híd, de fontos az is, hogy a közösségnek erős önbizalma is legyen. Ehhez akartunk hozzájárulni, amikor Szatmárnémeti zászlaját hivatalosítottuk” – idézi az RMDSZ közleménye Kelemen Hunor ügyvivő miniszterelnök-helyettest.
A szövetség elnöke hangsúlyozta:
Szatmárnémetié a harmincnegyedik helyi szimbólum, amelyet az RMDSZ javaslatára és a szövetség kormányzati szerepvállalása óta hivatalosít a kormány – derül ki a tájékoztatásból.
Szatmárnémeti zászlaja fehér, három oldalán piros és kék, egyenlő oldalú háromszögek szegélyezik. A zászló közepén a település címere látható, amely fölött és alatt, három nyelven, románul, magyarul és németül megjelenik a település neve. Szatmárnémeti címere kék, rajta a Szatmári Vár látható, rácsos kapujában egy oroszlánnal.
Mezőpetri szintén szerdán elfogadott címere harmadolt, felső bal sarkában, vörös mezőben egy arany Nap és Hold figyelhető meg, alattuk egy arany szívet markoló aranyszínű sólyom látható.
Az újonnan hivatalosított címer jobb felső sarka zöld, rajta két arany búzakalász jelzi a helyiek főfoglalkozását, a gazdálkodást, a címer alsó kék részén egy sváb csűrkapu látható, ez a településen élő sváb közösség jelenlétét jelzi.
Oláh Emese személyében marad a magyar alpolgármester Kolozsváron, miután a pénteken megalakult új közgyűlés újabb négy évre bizalmat szavazott az RMDSZ politikusának.
Őzgidát szabadítottak ki egy portáról a Máramaros megyei rendőrök, az orgazda ellen eljárást indítottak.
Wittner Mária 1956-os szabadságharcos emléke előtt tisztelegtek, kiállítást is megnyitottak Marosvásárhelyen.
Templomokat lehet meglátogatni egy új kezdeményezés keretében, amit a Királyhágómelléki Református Egyházkerület (KRE) indított a múzeumok éjszakája mintájára.
A súlyos pénzbüntetés és a hatósági tilalom ellenére továbbra is üzemeltettek egy homok- és kavicsbányát az Arad megyei Újpanád (Horia) környékén. A környezetvédelmi felügyelőség újabb bírságot szabott ki, és elrendelte a tevékenység felfüggesztését.
Napjaink Európájában – így Romániában és Magyarországon is – nincs fontosabb kérdés, mint a népesedés ügye, hogy mi, magyarok, románok, európai emberek, be tudjuk-e lakni ezt a földet – jelentette ki Kövér László házelnök Kolozsváron.
Beiktatták tisztségébe pénteken Soós Zoltánt, Marosvásárhely újraválasztott polgármesterét, és a helyi közgyűlés is megalakult, melyben az RMDSZ-nek van a legtöbb képviselője. Soós a parttalan vitáktól hangos képviselő-testület támogatását kérte.
A brassói regionális kórház projektjét az USR-s önkormányzat „túlméretezte”, amikor módosított az eredeti terven – jelentette ki Brassóban tartott pénteki sajtótájékoztatóján az egészségügyi miniszter.
Az új, szakmai kutatások fényében fogalmaz meg javaslatokat a kisebbségi diákok románnyelv-oktatására összpontosító, szakmai szempontú beadvány, amellyel az oktatási minisztériumhoz fordult a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ).
Köröz a rendőrség egy ismeretlen gépkocsivezetőt, aki csütörtök este halálra gázolt egy 67 éves gyalogost Aranyosegerbegy (Viişoara) község területén, majd elhajtott a baleset helyszínéről.
szóljon hozzá!