A törvény értelmében ugyanis, ha a testület három egymást követő ülésen nem hoz határozatot, vagy két egymást követő találkozón nem döntőképes, feloszlatható.
Mint arról beszámoltunk, a Beszterce-Naszód Megyei Tanács legutóbbi rendes ülését szeptember 30-án tartották, ekkor a PSD-s és PNL-s önkormányzati képviselők megtagadták a napirend megszavazását, mivel ezen nem szerepelt az általuk előterjesztett, a megyei alelnökök megválasztásáról szóló határozattervezet. Mivel Liviu Rusu tanácselnök nem engedélyezte ennek napirendre tűzését, a két frakció tanácsosai kivonultak az ülésről, így be kellett rekeszteni azt. A többségi tanácsosok ugyanakkor bűnvádi feljelentést tettek a tanácselnök ellen hivatali visszaélés vádjával.
„A PNL-sek és a PSD-sek megtagadták, hogy részt vegyenek az ülésen. Így értelmezik ők az együttműködést” – közölte Liviu Rusu tanácselnök. A PSD-frakció ugyanakkor őt vádolta azzal, hogy nem hajlandó együttműködni. „A jelenlegi elnök azt hiszi, egyedül vezetheti a megyei tanácsot, és nem működik együtt a többségi tanácsosokkal. Nem jelenünk meg egyetlen tanácsülésen sem, még ha fenn is áll annak a veszélye, hogy feloszlik a tanács, amíg meg nem érti, hogy a megye érdekében együtt kell működnünk” – közölte Nicolae Moldovan, a PSD megyei alelnöke. Adrian Pană, a párt megyei tanácsosa ugyanakkor azt állítja, hogy a megyei önkormányzat törvénytelenül működik, mivel még nem választották meg az alelnököket. A megyei tanács tegnapi ülésének napirendjén a besztercei vízhálózatnak az ISPA-program keretében történő bővítése szerepelt. A PSD-s tanácsosok kijelentették, rendkívüli ülés összehívását javasolják majd a projekt jóváhagyására, hogy ne vesszen el az uniós támogatás.
A megyei tanácsot 13 demokrata-liberális párti (PDL), 11 PSD-s és hat PNL-tanácsos alkotja.
Van-e logika Donald Trumpnak, az Amerikai Egyesült Államok elnökének a vonalvezetésében? A Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa udvarán tartott kedd délutáni pódiumbeszélgetés résztvevői szerint nem könnyű ezt felfedezni, de minden bizonnyal van.
Nagyon sok összetevője van annak, hogy a külhoni magyarok többsége a Fidesz-KDNP-t támogatja, ugyanakkor igazságtalan és alaptalan elmarasztalni őket amiatt, hogy részt vesznek a magyarországi választáson – hangzott el a Kolozsvári Magyar Napokon.
Munkagépekből mintegy 2000 liter gázolajat lopott el az az öt Bihar megyei fiatal, akik ellen minősített lopás vádjával nyomoz a rendőrség. Valamennyiüket őrizetbe vették.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) Fehér, Kolozs és Szeben megyei folyókra.
A fiatalok közösségei rendkívül fontosak, mert ők jelentik a jövőt, a cserkészet, a cserkészmozgalom pedig nagyon sok pozitív élményt és gyakorlati tapasztalatot ad a fiatalok számára – hangsúlyozta a közmédiának nyilatkozva Sulyok Tamás államfő.
Szíriai születésű kolozsvári városi közgyűlési tag vette védelmébe a feszületet, miután szerinte a nemrég lezajlott Untold fesztiválon egy fellépő meggyalázta a feszületet.
Sulyok Tamás köztársasági elnök hétfő este a Kolozsvári Magyar Napok nyitógáláján mondott beszédet a Kolozsvári Magyar Operában. Az ünnepséget követően a Krónika munkatársának nyilatkozott arról, hogy milyen élményekkel tér vissza az anyaországba.
A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.
Kigyulladt egy üzlethelyiség tetőszerkezet keddre virradóra Parajdon. A lángok két közeli vegyesboltban és egy tömbház két lakásában is károkat okoztak – számolt be a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megkezdődött a 24. Partiumi Magyar Napok (PMN) Szatmárnémetiben, az augusztus 24-ig tartó fesztivál koncertekkel, színházi előadásokkal, filmvetítésekkel, bábelőadásokkal, néptáncbemutatókkal és sok más kulturális eseménnyel várja az érdeklődőket.