Fotó: Pixabay
Emberölés kísérletének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vették Bihar megyei Tataros község polgármesterét és házastársát, miután egy volt ügyészt bántalmaztak.
2021. november 04., 12:482021. november 04., 12:48
2021. november 04., 13:372021. november 04., 13:37
A Szociáldemokrata Párt (PSD) színeiben polgármesterré választott Livia Bârlăut és férjét, Petre Bârlăut szerda este állították elő kihallgatásra abban az ügyben, amelyben a Ioan Bodogai volt ügyész ellen elkövetett súlyos erőszakos bűncselekmény miatt indítottak büntetőeljárást. A kihallgatást követően a házaspárt 24 órára őrizetbe vették.
– nyilatkozta az Ebihoreanul.ro hírportálnak Gligor Sabău, a Bihar megyei törvényszéki ügyészség főügyészhelyettese.
Az incidens szeptember 29-én történt a polgármester és férje tulajdonában levő tatarosi építőanyag-kereskedésben.
feje három helyen is betört, karját sérülések nyoma borította, illetve olyan súlyos lábtörést szenvedett, hogy fém rögzítőre is szükség volt. A nézeteltérés oka az volt, hogy
A történteket egy helyi lakos lefilmezte, a képek felkerültek a netre.
A Mikó Imre Jogvédő Szolgálat újból közzétette közösségi oldalán az AUR megalakulásáról és a szélsőséges nacionalista politikai párt programjáról szóló, sokkoló dokumentumfilmjét.
Május 12. és 15. között forgalomkorlátozásra kell számítani a Temes megyei Marzsinán a vasúti átkelő felújítási munkálatai miatt. A regionális vasúti igazgatóság ideiglenes átkelőhelyet alakít ki a gépjárművek számára.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt. Ez idő alatt nem látogatható a népszerű idegenforgalmi pontnak számító parajdi sóbánya.
Kutyák támadtak egy férfira és hatéves kislányára a Kolozs megyei Szászfenesen. Az 52 éves férfinak sikerült megmentenie kislányát, őt azonban több harapással és sérüléssel kórházba szállították.
Három erdélyi magyar tudóst is külső tagjai közé választott a Magyar Tudományos Akadémia – közölte a Kolozsvári Akadémiai Bizottság (KAB).
Az emberek sok év alatt felhalmozódott mérge csapódott le a megismételt elnökválasztás első fordulójában – értékelte a múlt vasárnapi szavazás eredményét Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke a Krónikának adott interjúban.
A héten elindultak a rakományszállítási szolgáltatások a nagyváradi repülőtéren.
Egy feltehetően lelőtt kutya miatt indított bűnügyi nyomozást a Temes Megyei Rendőr-főkapitányság. Az állatot a Temesvárral határos Újmosnicán valószínűleg lelőtte az elkövető, majd a kutya tetemét a személygépkocsija csomagtartójába tette és elhajtott.
A katonai tűzoltók folytatják a beavatkozást a parajdi sóbányában, ahol az utóbbi napok heves esőzései nyomán kedden vízszivárgást észleltek.
Öt ukrán állampolgárt mentettek meg a Máramaros megyei Salvamont munkatársai az elmúlt éjszakán; továbbra is keresnek viszont egy hatodik személyt – közölte csütörtökön Dan Benga, a hegyimentő-szolgálat vezetője.
szóljon hozzá!