Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében.
2024. május 08., 14:282024. május 08., 14:28
Az Agerpres hírügynökség által idézett tájékoztatás szerint
Kis- Szamos (Bihar és Kolozs), Szamos (Kolozs, Szilágy és Máramaros), Kraszna (Szilágy és Szatmár), Sebes-Körös (Kolozs és Bihar), Fekete-Körös (Bihar), Fehér-Körös (Hunyad és Arad), Aranyos (Fehér és Kolozs), Maros (Fehér, Kolozs, Szeben és Hunyad), Temes (Krassó-Szörény), Berzava, Néra (Krassó-Szörény), Cserna (Gorj és Krassó-Szörény), Duna (Dolj, Mehedinţi és Krassó-Szörény), Desnăţui (Mehedinţi és Dolj), Zsil (Gorj, Mehedinţi és Dolj), Gilort (Gorj), Motru (Gorj és Mehedinţi), Olt (Szeben, Vâlcea és Argeş), Olteţ (Gorj és Vâlcea), Argeş, Dâmboviţa (Argeş és Dâmboviţa), Ialomiţa (Dâmboviţa és Prahova) és Prahova (Prahova).
Sárga viharriasztást adott ki szerdára az Országos Meteorológiai Igazgatóság az ország több régiójára, beleértve Erdély egyes részeit is.
A 150 éve elhunyt Kriza János püspöknek avatott szobrot a Fehér megyei Torockón a Magyar Unitárius Egyház.
Zivatarokra, jégesőre és erős szélre vonatkozó másodfokú (narancssárga) riasztást bocsátott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Vâlcea, Olt, Argeș, Teleorman megyére, valamint Fehér, Szeben, Brassó, Dâmbovița és Prahova megye hegyvidékére.
Magyar kulturális napok név alatt, kétnapos rendezvénysorozattal ünnepli Nagyvárad az államalapítást: immár hagyományosan lesz kenyérszentelés a Bémer téren, másnap pedig befutnak a Szent László térre a virágkocsik a Debreceni Virágkarneválról.
Erdély több pontján is károkat okozott a vihar vasárnap, számos helyen kellett beavatkozniuk a katasztrófavédelem egységeinek.
Háromnapos magánlátogatásra érkezett Kolozs megyébe Sulyok Tamás köztársasági elnök és kísérete. Vasárnap Bonchidára és Válaszútra látogattak, majd megtekintették a kolozsvári Szent Mihály-plébániatemplomot.
Huszonnégy háromszéki településen gyújtanak őrtüzeket a magyar államalapítás ünnepén, augusztus 20-án. A lángok egyszerre, 21 órakor lobbannak fel – közölte az MTI-vel az RMDSZ háromszéki területi szervezete.
A Máramaros megyei Salvamont hegyimentőegységei egy kilenc gyermekből és két felnőttből álló csoportot mentett ki a szombatról vasárnapra virradó éjszaka a Radnai-havasokból – tájékoztatott vasárnap Dan Benga.
Újabb negatív rekordot – vagy ahhoz közeli eredményt – könyvelhet el a Román Vasúttársaság (CFR): mintegy tíz órába került egy szerelvény számára, hogy megtegyen 150 kilométert.
A kereszténység összefonódik az identitásunkkal, nemcsak a magyar, hanem az európai identitással is – hangoztatta Kalmár Ferenc miniszteri biztos szombaton Válaszúton.
Huszonöt megyét érintő fokozott légköri instabilitásra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!