Veress Attila Csaba elsődlegesnek tekinti a magyar identitás megerősítésére irányuló célkitűzések megvalósítását
Fotó: Pataky Lehel Zsolt
Veres Attila Csaba üzletember lesz az RMDSZ aradi polgármesterjelöltje a június 9-i helyhatósági választásokon. Az egyetlen jelentkező indulását a magyar érdekvédelmi szervezet szombati előválasztásán hagyták jóvá a városi küldöttek, akik a képviselőtestületitag-jelölteket is rangsorolták.
2024. március 23., 14:572024. március 23., 14:57
A jelentkezési határidőig egyedül Veres Attila Csaba nyújtotta be pályázatát a polgármesterjelöltségre. A szombati küldöttgyűlésen Faragó Péter parlamenti képviselő, az RMDSZ Arad megyei szervezetének elnöke elmondta, hogy a kerületi szervezetek és a történelmi magyar egyházak vezetőivel, a civil szféra egyes képviselőivel folytatott egyeztetés után esett a választásuk a 49 éves üzletemberre, aki elfogadta a felkérést – a küldöttek pedig egyhangúlag hagyták jóvá indulását.
A szombati tanácskozáson a jelenlegi RMDSZ-es önkormányzati képviselők beszámolóját is elfogadták a jelenlévők. Bognár Levente városi tanácsos emlékeztetett, hogy
(amit ő töltött be 2000 óta), emiatt nehezebb volt a magyar érdekek érvényesítése az önkormányzatban. Így is sikerült – néha alkuval, néha kompromisszumokkal – költségvetési támogatást szerezni a magyar oktatásnak, a színjátszásnak, a hagyományos magyar kulturális és tömegrendezvényeknek, sőt emelték is a keretösszegeket. Horváth Júlia városi tanácsos gyógykezelés miatt nem lehetett jelen, az ő beszámolóját Faragó Péter olvasta fel.
Az eddigi önkormányzati munka ismertetetése után mutatkozott be az RMDSZ aradi polgármesterjelöltje:
közösségi rendezvényeket. A felkérést megtisztelőnek nevezte, a jelöltséget pedig felelősségteljes feladatnak. Bízik benne, hogy az üzleti szférában szerzett 25 éves tapasztalatnak hasznát veszi a közéleti szerepvállalás során – mondta „kortesbeszédében”.
Faragó Péter és Bognár Levente
Fotó: Pataky Lehel Zsolt
Elsődlegesnek tekinti a magyar identitás megerősítésére irányuló célkitűzések megvalósítását, ezenfelül, ha szerepet kap a végrehajtásban, egy környezetbarát, élhető város kialakításán fog dolgozni, a tömegközlekedés vonzóbbá, a kerékpáros közlekedés biztonságosabbá tételét tartva szem előtt, de a közösségi sportpályák létrehozása is a prioritásai között szerepel. Egy szólás-mondást idézve azzal zárta beszédét, hogy „nem szabad várni a jólétet; a várakozás a legrosszabb, elvesztegetett idő, ha valamit el akarunk érni, tenni kell érte”.
A szombati küldöttgyűlésen a helyi tanácsosi mandátumokra jelentkezőket is rangsorolták. Az alapszabály értelmében a polgármesterjelölt lesz a listavezető, utána sorrendben a következők szerepelnek (a szavazás eredményeképpen): Horváth Júlia, Derzsi Csaba, Gerőcs Attila, Détári Attila Béla, Román Pál Gábor.
– jelentette ki Faragó Péter elnök –, a többi helyet „feltöltik” olyan személyekkel, akik a nevüket adják a kampányhoz. Bognár Levente a közigazgatásban eltöltött 28 év után nem vállalt újabb jelölést.
A küldöttek egyhangúlag döntöttek
Fotó: Pataky Lehel Zsolt
A 2020-as helyhatósági választásokon Mészár Sándor sportmenedzser, az UTA labdarúgóegyesület főrészvényese volt az RMDSZ aradi polgármesterjelöltje, azt megelőzően több alkalommal is Bognár Levente. Mészár Sándorra 3085-en szavaztak, ami a negyedik helyre volt elég négy évvel ezelőtt. Az RMDSZ tanácsosi listája 3070 szavazatot kapott, ami két mandátumot jelentett a 23 tagú képviselő-testületben. Faragó szerint a célkitűzés ennek a két mandátumnak a megőrzése, esetleg növelése, az pedig már a képviselőtestület leendő összetételétől függ, hogy lesz-e ismét RMDSZ-es alpolgármester.
Aradon a 2021-es (de 2022-ben lebonyolított) népszámlálás szerint 145 078-an élnek, ebből 10 071 magyar, ami az ismert nemzetiségű lakosság 7,99 százaléka.
Veres Attila Csaba
Az RMDSZ színeiben induló polgármesterjelölt aradi születésű, nős, három gyerek édesapja, az 1990-ben alapított, magyarországi tőkéjű, de nyolc országban jelenlévő Tracon Electric romániai (aradi székhelyű) leányvállalatának az igazgatója. A vállalat fő tevékenységi területe a kisfeszültségű villamos készülékek és alkatrészek nagy- és kiskereskedelme, továbbá az ezek felhasználásával, alkalmazásával kapcsolatos műszaki tanácsadás.
Bukarest 5. kerületének korábbi polgármestere arról vált híres-hírhedté, hogy személyesen végez ellenőrzéseket, váratlanul „csap le” az üzletekre/lokálokra, showműsorrá alakított terepszemléit pedig nagy felhajtás övezi.
Újabb történelmi-néprajzi régiókra terjesztik ki az Erdélyt északkeletről délnyugatra átszelő, gyalogosan, lóháton vagy kerékpárral bejárható, 1400 kilométeres Via Transilvanica turistaútvonalat, az első kilométerkövet már felavatták.
A romániai egészségügy égető problémája a prevenció, a szükséges oltások és szűrővizsgálatok kérdése. Videós egészségügyi sorozatunk újabb részében dr. Vajas Tímea kolozsvári háziorvossal járjuk körül a prevenció témáját.
Tizedik részéhez ért a Krónika Gazdaszemmel című videós riportsorozata. Az erdélyi magyar gazdákat, élelmiszer-feldolgozó kisvállalkozókat, mezőgazdasági szakembereket bemutató sorozatunk 2024 decemberétől kétheti rendszerességgel jelentkezik.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Elkezdődött az előkészítő osztályba való beiratkozás első szakasza, amely a tanügyminisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint május 6-áig tart.
A romániai gazdák idén a tavalyinál is kevesebb hektáronkénti búzatermésre számíthatnak.
Elfogtak egy drogkereskedőt a rendőrök és a szervezett bűnözés elleni ügyosztály nyomozói Aradon. A 30 éves férfi épp túl akart adni több mint hét kilogramm kannabiszon, amikor elcsípték. A drogot több bűnjel kíséretében lefoglalták.
Petárdákkal űzték vissza az erdőbe azt a hárombocsos anyamedvét, amely kedd reggel bement a csíkszeredai 61-es hegyivadász dandár területére – nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek Bors Béla, a hargitai megyeszékhely alpolgármestere.
Meghalt egy férfi kedd reggel Beszterce-Naszód megyében, miután beesett egy csatornába és föld omlott rá.
szóljon hozzá!