Törleszthetik az adósságlistát

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

Mezőmadarason nyitotta meg nyolcadik Maros megyei munkapontját a Diakónia Keresztyén Alapítvány a szombaton megtartott Bethlen Kata Napok keretében.

2013. november 29., 12:242013. november 29., 12:24

Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke ünnepi igehirdetésében arra figyelmeztette a hallgatóságot, hogy minden embernek nagy adóssága van Isten felé, hiszen teremtményeiként naponta megsértjük törvényeit, bűneinkkel növeljük adósságainkat.

„Meg van írva, hogy tiszteld apádat és anyádat, mégis sokan magukra hagyjuk idős szüleinket, más városba, országba költözünk. Isten kéri, hogy tiszteljük az életet, mégis sok gyermeket nem engedtünk megszületni, és most magányra panaszkodunk. Isten azt kéri tőlünk, hogy szeressük egymást, mi mégis sokszor nem tudjuk házasságunkat tisztának megőrizni, elvesszük egymás tulajdonát, ártunk egymás jó hírnevének. Naponta növeljük az adósságlistánkat. A jó hír az, hogy Isten elküldte Fiát, Jézus Krisztust, aki a keresztfán meghalt és eltörölte a mi adósságunkat. Ez a nagy kegyelem és szeretet kötelez minket arra, hogy gondot fordítsunk a szeretetszolgálatra, többek között időseink gondozására” – hangsúlyozta a püspök. Jakab István, a Maros-Mezőségi Egyházmegye esperese köszöntő beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy nemcsak a testi, hanem a lelki sebeket is be kell kötözni, Isten igéjével is gyógyítani kell az idős, magányos személyeket.

Schmidt Loránd, a Maros Megyei Szociális és Gyermekjogvédelmi Igazgatóság vezetője rámutatott: az otthoni beteggondozó szolgálat beindítása azért fontos, mert ezzel meg lehet előzni az öregotthonba való beutalást, és ez úgy az érintettnek, mint a közösségnek is jó. A Diakónia Keresztyén Alapítvány marosvásárhelyi fiókszervezete nevében Kántor Attila lelkipásztor, az alapítvány titkára hangsúlyozta: „a szeretetszolgálatra nemcsak a lelkészek, az alapítvány munkatársai kell figyelmet fordítsanak, hanem a közösség tagjai is, hiszen mindannyian cselekedeteink által tudjuk megmutatni a mi hitünket.” A templomi ünnepség a mezőmadarasi fiatalok és gyerekek műsorával végződött.

Ábrám Noémi, az alapítvány ügyvezetője munkatársunknak elmondta, hogy a szolgálat mindenhol az alapítvány, a helyi református gyülekezet és az önkormányzat közös együttműködése nyomán indul be és működik. Mezőmadarason egyelőre csak Szabó Andor református lelkész volt nyitott az együttműködésre, felajánlva székhelyként a Szekeres Házat.

A helyi polgármesteri hivatal pénzhiányra hivatkozva nem társult, de az ügyvezető elmondása szerint ígéretet kaptak, hogy 2014 januárjától ők is részt vállalnak a beteggondozásban. Az önkormányzat önrésze évi 20 ezer lej. „Egyelőre egy alkalmazottunk lesz, aki 50 idős személy rendszeres látogatását, gondozását végzi. A helyi háziorvos szerint Mezőmadarason hetven személy szorul otthoni gondozásra, de egyelőre nincs lehetőségünk ennek a biztosítására. Hosszú távon azonban nemcsak mezőmadarasi, hanem szénáságyi rászorulókat is ellátnánk” –ismertette a terveket Ábrám Noémi.

Simon Virág

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2023. március 16., csütörtök

Családpasztorációs képzéseket hirdet a római katolikus egyház

A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.

Családpasztorációs képzéseket hirdet a római katolikus egyház