2012. február 10., 09:472012. február 10., 09:47
A részletes beszámolókból kiderült, hogy szervezet tevékenysége 2011-ben is több területre terjedt ki, amelyeket a jövőben is folytatni kívánnak: foglalkoznak otthoni gondozással, mozgásfejlesztéssel és különböző képzési programokkal, emellett aktívan részt vesznek a hátrányos helyzetben élő családok támogatásában, igyekszenek megoldást találni a fogyatékkal élők problémáira, és szerteágazó vidékfejlesztési, gazdasági és logisztikai tevékenységet fejtenek ki.
Az otthoni gondozás kapcsán Péter György, a program igazgatója elmondta, céljuk egészségügyi és alapellátás, valamint szociális gondozás biztosítása, az egészségügyi állapot megtartása, helyreállítása, illetve javítása az ágyhoz, házhoz kötött idős, beteg emberek számára. A tavalyi eredményekre reflektálva sikeres esztendőről számolt be az igazgató, Hargita megyében 134 munkatárs bevonásával 5669 beteget láttak el. A 2012-es tervek kapcsán elhangzott, szeretnék tovább fejleszteni a programot, többek között egy új betegközvetítő szolgálat népszerűsítését és egy új, telemedicina nevű szolgáltatás bevezetését tervezik, ez utóbbi által elektrokardiográfiás (EKG) vizsgálatokat végezhetnének az ellátottak otthonában.
„Az idei év másik kiemelkedő projektje a svájci és németországi Caritasszal együttműködve lehetőséget biztosítani az itteni munkatársaknak többletkeresetre és további tapasztalatok gyűjtésére, amelyet majd hazatérve a helyi szervezetnél fognak tudni kamatoztatni” – magyarázta Péter György. Ez maga után vonja a felnőttképzési program bővülését is, hiszen új munkatársak bevonására, német nyelvű képzésükre lesz szükség.
Amint arról korábban beszámoltunk, a Caritas 2011 októberétől szenvedélybetegek és családjaik segítésével is foglalkozik. Mint szerdán elhangzott, a legnagyobb megvalósítást az jelentette, hogy bekerült az új szociális törvénybe a szenvedélybetegek meghatározásának tágabb változata, illetve az, hogy a hozzátartozókat is célcsoportnak lehet tekinteni, mivel ők is segítségre szorulnak.
A Mária-út kapcsán Péterfi Attila, a logisztikai ágazat igazgatója beszámolt a tavaly júliusban megszervezett Csíksomlyó–Mariazell közötti kerékpáros zarándoklatról, valamint az útszakasz kiépítésének mozzanatairól: Erdély hat megyéjében több mint 300 önkéntessel eddig 180 kilométernyi útszakaszt sikerült ellátni jelzésekkel a tervezett 950 kilométerből.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.