Fotó: Biró István
2011. október 21., 09:172011. október 21., 09:17
A kiállított tárgyak között a világ egyik legkisebb Bibliája is helyet kapott, amelyben a Szentírás teljes szövege olvasható angol nyelven, a két kiadás kizárólag nagyító segítségével olvasható. A vasárnapig látogatható tárlaton emellett számos különlegességet tekinthetnek meg az érdeklődők, eredetiben látható például a Károli Gáspár-féle, 1769-ben nyomtatott Biblia, valamint a Luther Márton által lefordított, 1701-ben kiadott Szentírás, utóbbi a kiállítás legrégebbi darabja.
A misszionáriusok által használt könyvek mellett helyet kaptak eredeti, Afrikából származó törzsi kellékek, a látogatók pedig az európai nyelveken íródott kiadásokon kívül kínai, valamint látássérültek számára összeállított, Braille-írással készült Bibliát is láthatnak. A könyveken kívül a tárlat több, bibliai történéseket szemléltető eszközt is bemutat, így megtekinthető például a betlehemi jászol, illetve Salamon király palotájának makettje és számos, az egyiptomi civilizációt felelevenítő tárgy. A pentateuchus, Mózes öt könyve a zsidó istentiszteleteken is használatos tekercseken olvasható héberül, emellett az időszámításunk előtt 196-ban készült rozettai kő másolata is látható, amelynek eredetijét a londoni British Museumban őrzik. A kiállítás bemutatja a XVI. Benedek pápa által Rómában, beiktatása napján bemutatott, Arany Bibliának nevezett darabot is, ezenkívül gyerekek számára készült képes bibliák, illetve a Szentírás szövegében eligazítást nyújtó, magyarázó könyvek is láthatóak a kolozsvári önkormányzat, a Sola Scriptura Intézet és a németországi Biblia Liga által szervezett, ingyenesen látogatható kiállításon.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.