Az első 25 között zárta a Dakar-ralit a szatmárnémeti Gyenes Emánuel

Az amerikai Ricky Brabec (Honda) nyerte a Szaúd-Arábiában zajló 46. Dakar-ralit a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 23. helyen zárt.

2024. január 12., péntek

A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 27. helyen végzett a Dakar-rali 48 órán át tartó szuperszakaszán

A szatmárnémeti Gyenes Emánuel (Autonet Motorccycle Team) a 27. helyen végzett a motorosok mezőnyében az idei Dakar-rali 48 órán át tartó szuperszakaszán, amelyen a versenyzők magukra voltak utalva.

2023. június 14., szerda

Elhunyt a tragikus balesetet szenvedett, tízszeres magyar bajnok motokrosszos

A cseh bajnokság vasárnapi futamán elszenvedett fejsérülései következtében szerdán elhunyt Szvoboda Bence tízszeres magyar és kétszeres cseh bajnok motokrossz-versenyző.

2023. június 13., kedd

Bizonyos motorkerékpárokra is érvényes lesz a B kategóriás jogosítvány

Döntéshozó kamaraként, 261 támogató szavazattal és egy tartózkodással fogadta el kedden a képviselőház azt a tervezetet, amely szerint a B kategóriás jogosítvány bizonyos típusú motorkerékpárok vezetésére is feljogosítja tulajdonosát.

2023. május 22., hétfő

„Több örömet szerezhet egy erdei séta, mint egy motorzajos utazás”. A terepmotorosoknak üzent a csendőrség

A hatályos törvények szigorítását kérik kolozsvári környezetvédő civilek a hatóságoktól, mert az elmúlt időszakban Erdély több megyéjében a természetvédelmi területeken engedély nélkül versenyt szervező terepmotorosokra panaszokodnak a helyiek.

2023. május 02., kedd

Motoros hétvége a Partiumban

Több száz motoros vesz részt a hétvégén a Partium több megyéjét átszelő figyelemfelkeltő akcióban. A biztonságos közlekedésre szeretnék felhívni a gépkocsivezetők figyelmét.

Krónika
2023. április 04., kedd

Terepmotorosra akart rontani a felriasztott medve egy Prahova megyei erdőben (Videóval)

Kirontott barlangjából a felriasztott medve, hogy megtámadjon egy erdőben terepmotorozó férfit a Prahova megyei Câmpina mellett.

2023. január 02., hétfő

Élvezte a versenyt a szatmárnémeti Gyenes Emánuel a Dakar rali első napján (VIDEÓ)

A 38. helyen motorozott be a célba a Dakar Rali vasárnapi első versenynapjának végén a szatmárnémeti Gyenes Emánuel, aki a Malle Moto kategóriában indult a neves tereprali-versenyen.

2022. december 29., csütörtök

Motoron szilveszterezik Gyenes Mani, aki a Dakar Rali nagykövete is lesz

Elutazott Szaúd-Arábiába, a 2023-as Dakar Rali helyszínére Gyenes Emánuel „Mani”.

2022. november 22., kedd

Gyenes Emánuel „Mani” újabb Dakar Ralira készül

Ha Dakar Rali, akkor Gyenes Emánuel „Mani” – Románia legeredményesebb terepmotorosa a 2023-as sivatagi viadalon is rajthoz áll. A szatmárnémeti sportoló ezt keddi sajtótájékoztatóján jelentette be.

2021. december 27., hétfő

Gyenes Emánuel elindult Szaúd-Arábiába a 2022-es Dakar Ralira

Gyenes Emánuel hétfőn reggel elindult Frankfurtba, ahonnan Szaúd-Arábiába repül részt venni a 2022-es Dakar Ralin.

2021. december 12., vasárnap

Izgalmas végjáték Abu-Dzabiban: utolsó körös előzéssel „húzta be” a világbajnoki címet Max Verstappen

Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője lett a Forma-1 idei világbajnoka, miután a címvédő Lewis Hamiltont az utolsó körben megelőzve győzött a vasárnapi idényzáró Abu-Dzabi Nagydíjon.

2021. szeptember 05., vasárnap

Holland Nagydíj: Max Verstappen diadalmaskodott hazai pályán

A hazai közönség előtt szereplő Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Holland Nagydíjat, ezzel átvette a vezetést az összetettben.

2021. július 06., kedd

Betiltották a motorcsónakok használatát a Tarnicai- és Bélesi-tónál

Betiltották a motorcsónakok használatát a Tarnicai- és a Bélesi-tavon – közölte a Kolozs Megyei Tanács szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményében.

2021. június 20., vasárnap

Forma-1: jól taktikázott a Red Bull, Verstappen nyert Franciaországban

Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Francia Nagydíjat, ezzel növelte az előnyét a világbajnoki pontversenyben a címvédő és hétszeres vb-győztes Lewis Hamiltonnal szemben.

2021. március 28., vasárnap

Forma 1: Hamilton győzött az idénynyitó bahreini futamon

A címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte vasárnap az izgalmas hajrával zárult Forma-1-es idénynyitó Bahreini Nagydíjat Szahírban.

2021. január 17., vasárnap

„Ez egy nagyon jó Dakar volt” – A szatmárnémeti Gyenes Emánuel második lett kategóriájában az idei Dakar-ralin

Az utolsó szakaszt megnyerve, kategóriája összetettjének második helyén zárta az idei Dakar-ralit Gyenes Emánuel „Mani”. A szatmárnémeti motoros elégedett volt a szervízcsapat nélkül versenyző pilóták csoportjában elért eredményével, különösen, hogy a viszontagságos tavalyi év ellenére pályafutása tizen

2021. január 11., hétfő

Dakar-rali: a 23. helyen zárta a nyolcadik szakaszt a szatmárnémeti Gyenes Emánuel

A chilei Jose Ignacio Cornejo Florimo (Honda) nyerte hétfőn a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali nyolcadik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 23. helyen végzett.