Idén 445 millió forint értékben hirdet hungarikum-pályázatokat a budapesti Agrárminisztérium, amelyen határon túli szervezetek is részt vehetnek. A forrás célja a hungarikumok és nemzeti értékek népszerűsítésének, megőrzésének és gondozásának támogatása.
Hét nemzeti érték kapott idén hungarikum minősítést, közöttük a székelykapu. A veszprémi díjátadó gálaműsor április 14-én, vasárnap este látható az M5 kulturális csatornán.
Hungarikum-díjat kapott a székely kapu a napokban megtartott IV. Hungarikum Díjátadó Gálán a Veszprémi Petőfi Színházban.
Torockó épített örökségét, a csíksomlyói kegyhelyet és a pünkösdi búcsú hagyományát, a magyar népmesék rajzfilmsorozatot, a szürkemarhát és más hungarikumokat ismerhetnek meg azok, akik pénteken ellátogatnak a nagykárolyi Károlyi-kastélyba.
Magyar gasztronómiai és kulturális értékeket ismertet meg a nagyközönséggel a július 1. és 3. közt szervezendő nagyszebeni Hungarikum Napok.
Új elemekkel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár – jelentette be Nagy István agrárminiszter kedden a Hungarikum Bizottság keddi ülését követő sajtótájékoztatón.
Nemcsak Szeben megyéből, de a Székelyföldről, Mezőségről, Segesvárról, Magyarországról is várnak vendégeket a szervezők a tizenkettedik alkalommal megrendezett nagyszebeni Hungarikum Napokra, amely vasárnap kezdődött és július 4-ig tart. A magyar értékeket bemutató rendezvénysorozatról a főszervező, Serfőző Levente beszélt a Krónikának.
Hungarikum lett az 1568-as tordai országgyűlésen hozott vallásszabadsági törvény – jelentette be a Hungarikum Bizottság keddi ülése utáni sajtótájékoztatón Budapesten Nagy István agrárminiszter.
Idén a járványhelyzet miatt nem jöhetnek külföldi résztvevők a holnap kezdődő nagyszebeni Hungarikum Napokra, de Erdély minden csücskéből érkeznek kézművesek, vendégek. Serfőző Levente, a 11. alkalommal tartandó rendezvény főszervezője elmondta, örülnek, hogy a jelenlegi helyzetben egyáltalán meg lehet tartani a magyar ünnepet.
A Hungarikum Bizottság legutóbbi, 25. jubileumi ülésén felvette a Magyar Értéktárba a vallásszabadság törvényét, beemelve azt a kiemelkedő nemzeti értékek sorába.
Hungarikummá nyilvánította csütörtöki ülésén a csíksomlyói pünkösdi búcsút és kegyhelyet a Hungarikum Bizottság, elismerve ennek egyedi, vallásos és közösségépítő jellegét – tájékoztatott az RMDSZ.
A kincses városból induló Hungarikum Kavalkád koncertsorozat célja a nagyvilágban élő magyar közösségeket meglátogatni – fogalmazott Maneszes Márton énekes. A főszervező a szeptember 4-ei előadásnak is otthont adó BT Arénában ismertette az egyedülálló kezdeményezést.
A vallásszabadság törvénye és Kőrösi Csoma Sándor nyelvtudós életműve is kiemelt nemzeti értékké válhat, ugyanakkor a Bihar megyei Siter Árpád-kori templomával, valamint a Petry hús- és hentestermékkel bővült az Erdélyi Magyar Értéktár.
Felterjesztette a hungarikumok listájára a csíksomlyói búcsút Hegedüs Csilla, az Erdélyi Magyar Értéktár Bizottság elnöke, az RMDSZ kultúráért felelős ügyvezető alelnöke.
Ismét felszálló ágban van a magyar nóta, csak egyesek ne űznének csúfot belőle – jelentette ki Szilágyi Sándor Dankó Pista-díjas nótaénekes. A pénz és a bóvli világában egyre több olyan énekes akad, aki a magyar nótát digitális kísérettel adja elő.
A magyar huszár, a magyar tanya és az erdélyi Torockó épített öröksége is bekerült a hungarikumok gyűjteményébe a Hungarikum bizottság döntése értelmében; emellett a Magyar értéktár is bővült, öt tétellel – jelentette be Fazekas Sándor.