A Bihar megyei Mezőtelegden telefonos bejelentésre vették őrizetbe 24 órára azt a sofőrt, aki ittas állapotban balesetveszélyesen vezetett, de nem volt hajlandó szondáztatásra, sem vérvételre.
„Figyeld az utat!” név alatt futó európai rendőrségi akció keretében ettől a héttől a romániai közutakon is kiemelten a mobiltelefon használatot ellenőrzik a rendőrök.
Bár az utólagos munkálatok még hónapokig elhúzódnak, vasárnap délben megnyitották a forgalom előtt Nagyváradon a nagypiac és a Baross (Dacia) híd térségében a tavalyi év elején építeni kezdett aluljáró-komplexumot.
A magyarországi rendőr-főkapitányság országos balesetmegelőzési bizottsága összeállított egy autópálya-viselkedési etikettet, hogy kevesebb legyen a baleset a sztrádákon. Az ajánlásokat a romániai autópályákon is érdemes megszívlelni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal (RAR) munkatársai az év első felében a forgalomban ellenőrzött gépjárművek 44,16 százalékát súlyos és/vagy veszélyes műszaki rendellenességek miatt nem megfelelő műszaki állapotúnak nyilvánították.
Több törvénymódosítás is érvénybe lépett Bulgáriában, melyek az ittas, illetve a kábítószeres befolyásoltság alatti vezetést büntetik. A maximális börtönbüntetést húsz évre emelték.
Mintegy 2400 gépkocsivezetőt ellenőrzött az elmúlt héten a Kolozs megyei rendőr-főkapitányság. Pozitív fejlemény, hogy csökkent az alkoholos befolyásoltság alatt álló sofőrök száma, nőtt viszont a drogfogyasztóké.
Döntéshozó kamaraként törvénytervezetet fogadott el keddi ülésén a bukaresti képviselőház a járműéletút-adatszolgáltatást nyújtó rendszer létrehozásáról.
A történelem során először elérte a tízmilliót a Romániában bejegyzett gépkocsik száma. Ezek elsöprő többsége, közel nyolcmillió darab, személygépkocsi. Ugyanakkor az adatokból az is kiviláglik, hogy a gépjárműpark igencsak elöregedett.