Románia állandó lakosságának 59,2 százaléka lakott 2022-ben szennyvízelvezető csatornahálózatra csatlakoztatott lakásban – derült ki az országos statisztikai intézet (INS) hétfőn közzétett kimutatásából.
Két fronton is jelentős előrelépés történt egy nap alatt a györgyfalvi vízügyben.
2021-ben 11 012 187 romániai személy élt szennyvízhálózatra csatlakoztatott háztartásban, 217 917-tel több, mint az előző évben. Ez Románia rezidens lakosságának 57,4 százalékát jelenti.
A lakosság 27,7 százaléka nincs az országos vízhálózatra, 44 százaléka pedig a csatornahálózatra csatlakoztatva – jelentette ki pénteken Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Meghirdették a közbeszerzési eljárást Kolozsvár víz- és csatornahálózatának a felújítására. A Szamos Vízügyi Igazgatóság és a Kolozs Megyei Tanács közös projektjének értéke közel százmillió lej.
Három nyárádmenti település csatornázási költségeit vállalta fel a fejlesztési minisztérium. A bökkenő az, hogy valamennyi település utcáit javarészt már aszfalt borítja, ám a munkálatok logikátlan sorrendjére logikus válasz is létezik.
Ötvenmilliárd lejes költségvetésű településfejlesztési programot indít a kormány – jelentette be szerdán a miniszterelnök.
Nagyszabású fejlesztésekbe kezdett a szatmárnémeti Apaserv vízszolgáltató. A nagyberuházás révén modernizálják a megye víz- és csatornahálózatát, a megyeszékhely szennyvíztisztítóját és a kakszentmártoni vízüzem áramellátó rendszerét.
Jelentős eltérések mutatkoznak a régiók között a statisztikák szerint: míg az erdélyi lakások több mint háromnegyedének van hozzáférése vezetékes vízhez és szennyvízelvezetéshez, Havasalföldön és Moldvában ugyanez csak a lakások mintegy feléről mondható el.
Az ország lakosságának kevesebb mint a fele, 49 százaléka fér hozzá a csatornázási rendszerhez, azaz csak mintegy 9,7 millió személy otthona van rácsatlakozva a szennyvízelvezető hálózatra – derült ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) felméréséből.