Fotó: Agerpres / Silviu Matei
Zár alá helyezte a korrupcióellenes ügyészség a Tel Drum-ügy gyanúsítottjainak vagyonát. Köztük van Liviu Dragnea, az alsóház és a PSD elnöke is.
2017. november 21., 17:252017. november 21., 17:25
2017. november 21., 17:312017. november 21., 17:31
Zárolta kedden az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) a Tel Drum-ügyben érintett gyanúsítottak – köztük Liviu Dragnea, a képviselőház és a kormány fő erejét adó Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke – vagyonát.
Határozatban ítélte el pénteken a kormányzó Szociáldemokrata Párt (PSD) a „törvénytelen és párhuzamos államot, amely megpróbálja átvenni a politikai hatalmat”.
Dragnea keddi reakciójában korábbi kijelentésére utalva, miszerint egy párhuzamos állam homályban maradó képviselői indítottak hadjáratot a kormánypártok ellen, azzal vádolta ellenfeleit, hogy intézmények mögé bújnak, és így „feszítenek keresztre” embereket. Állítása szerint rajta keresztül akarják megakadályozni az igazságszolgáltatás működését szabályozó törvények módosítását.
A PSD elnökét múlt hétfőn tájékoztatta a DNA arról, hogy hivatali visszaéléssel, bűnszövetkezet létrehozásával és uniós alapokkal való visszaéléssel gyanúsítják. Az ügy még arra az időszakra nyúlik vissza, amikor ő állt a Teleorman megyei önkormányzat élén, és a Tel Drum nevű, korábban az önkormányzat tulajdonába tartozó cég privatizálásához, és a céghez kapcsolódó törvénytelenségekhez kapcsolódik. A több mint másfél évtizeddel korábbi eseményekkel foglalkozó nyomozás tavaly kezdődött, az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) által jelzett, uniós támogatások felhasználásával kapcsolatos törvénytelenségek felderítése érdekében.
A 2001-ben létrehozott bűnszövetkezet célja romániai és európai finanszírozású projektekhez kapcsolódó összegek csalás útján történő megszerzése. Az összegeket elsikkasztotta, vagy pártját finanszírozta belőlük. Ennek érdekében hivatali visszaélést követtek el, uniós forrásokat sikkasztottak, adót csaltak, pénzt mostak és bizalmas információkkal éltek vissza.
Szervezett bűnözői csoport létrehozásával, európai uniós források illetéktelen lehívásával és hivatali visszaéléssel gyanúsítja a korrupcióellenes ügyészség Liviu Dragnea PSD-elnököt a Tel Drum-ügyben.
A DNA szerint az ügylet azzal kezdődött, hogy a Teleorman megyei önkormányzat tulajdonában levő Tel Drum céget privatizálták, és ezáltal – strómanokon keresztül – Dragnea irányítása alá került. A korrupcióellenes ügyészek szerint a törvénytelenségek nyomán Dragnea, illetve családtagjai törvénytelenül jutottak különböző javakhoz és szolgáltatásokhoz.
Az idei év első kilenc hónapjában a Román Rendőrség szervezett bűnözés elleni osztályának munkatársai a DIICOT ügyészeivel együtt több mint 700 operatív akciót hajtottak végre a kábítószer-kereskedelem elleni küzdelem terén.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szombaton sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki a megerősödött szél miatt öt megyére, és egy szintén sárga jelzésű figyelmeztetést heves havazás miatt további öt megyére.
Már a schengeni csatlakozás témája is vita tárgyává vált a választási kampány hevében egymást ostorozó koalíciós partnerek, a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) között.
A bukaresti törvényszék csütörtökön 30 napos házi őrizetbe helyezett egy 15 éves fiút, akit a DIICOT-ügyészek azzal gyanúsítanak, hogy kábítószert árult főként kiskorú drogfogyasztóknak.
Elővigyázatosságra int, konkrét tanácsokat ad a lakosságnak a román rendőrség a fekete pénteki online csalások megelőzésére.
Súlyos állapotban szállítottak péntekre virradóan Konstancáról Bukarestbe egy 10 éves gyereket, aki testfelülete 70 százalékán megégett, miután a medgigiai állomáson felmászott egy vasúti kocsi tetejére, és áramütés érte.
Marcel Ciolacu, a kormány vezető erejét adó Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke és George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) első embere jutna be az elnökválasztás második fordulójába, ha most vasárnap rendeznék a megmérettetést – derül ki egy új felmérésből.
Egy friss felmérés szerint két államfőjelölt maradt szoros versenyben, hogy Marcel Ciolacu szociáldemokrata (PSD) kormányfő ellenfele legyen a romániai elnökválasztás második fordulójában.
Az alkotmánybíróság csütörtöki döntése szerint alkotmányellenes a törvény, amely előírja, hogy csak az állami közoktatási rendszerbe beiratkozott tanulók részesülhetnek teljesítmény-ösztöndíjban.
szóljon hozzá!