A brassói ügyészséghez fordult az Országos Rendőr-főkapitányság, mivel a Brassó megyei közlekedésrendészet egyik munkatársa közösségi oldalán arra panaszkodott, hogy felettesei megpróbáltak nyomást gyakorolni rá, miután közlekedési kihágás miatt bevonta a brassói Vöröskereszt vezetőjének jogosítványát.
2016. február 17., 18:502016. február 17., 18:50
2016. február 17., 19:152016. február 17., 19:15
Az érintett, Luana Minea, aki egyben a Brassó megyei közgyűlés tagja, az ügy nyomán szerdán lemondott a területi rendészeti hatóságban (ATOP) betöltött tisztségéről.
A Marian Godină nevű közlekedési rendőr – aki korábban könyvet is írt a szakmája gyakorlása közben átélt „kalandokról\" – Facebook-oldalán arról írt, hogy február 8-án szolgálat közben megállította a megyei Vörökereszt vezetőjét, aki elmulasztott elsőbbséget adni egy gyalogosnak. A nő – tisztségére hivatkozva – megpróbálta rávenni, hogy ne vonja be a jogosítványát, Godină azonban nem tágított.
A nő ezt követően panaszt tett a feletteseinél arra hivatkozva, hogy a rendőr nem mutatkozott be, és minősíthetetlen hangnemben beszélt vele. Godinát ennek nyomán hétfőn felettesei kemény hangnemben megrótták. A rendőr azonban nem hagyta magát, és közzé tette az interneten a nővel folytatott beszélgetés felvételét, amelyből kiderül, hogy bemutatkozott, és nem beszélt tiszteletlenül. A rendőrség központi vezetése ezt követően kedden Brassóba küldte belső ellenőrző testületét, amely az ott lefolytatott vizsgálatok nyomán az ügyészséghez fordult a helyi rendőri vezetők magatartása miatt.
Nem áll fenn annak a kockázata, hogy megtiltsák a Román Vasúttársaság személyszállító részlege (CFR Călători) által üzemetetett vonatok közlekedését a CFR SA vasúti hálózatán – közölte hétfőn a CFR Călători.
Az első számú prioritás a második deficitcsökkentő csomag kormányzati felelősségvállalással történő elfogadása – jelentette ki hétfőn a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) szenátusi frakcióvezetője.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetőségének hétfői ülésén hozott egybehangzó döntés szerint az alakulat visszatér a koalíciós tanácskozásokra – jelentette be Sorin Grindeanu ideiglenes elnök.
Augusztus végén Sepsiszentgyörgy olyan esemény otthona lesz, amelyhez fogható még nem volt a városban: három napon át a MindFormers tölti meg a Dohánygyárat tudással, inspirációval, kreativitással és közösségi élményekkel.
Sztrájkőrséget tartanak hétfőn is a tanügyi szakszervezetek az oktatási minisztériumnál, mert elégedetlenek a kormány tervezett intézkedéseivel.
Cseke Attila fejlesztési miniszter vasárnap Bihar megyében kijelentette, hogy memorandum készül az Anghel Saligny program folytatásáról a következő három évben.
Tizenegy év telt el azóta, hogy a kormány négy korszerű, égési sérülteket kezelő központ építését ígérte meg, ám mindmáig egyetlen sem működik.
A kormánypártok potenciális jelöltjei közül Daniel Băluță lenne a legesélyesebb a főpolgármesteri tisztség elnyerésére, ha a következő vasárnap tartanák Bukarestben az időközi választásokat – derül ki a CURS felmérésének vasárnap közzétett eredményeiből.
A szeptember 1-30. között tartó Tengerpart mindenkinek elnevezésű program keretében a turisták a nyári főszezonhoz képest akár 60 százalékkal olcsóbban üdülhetnek.
Az elmúlt 24 órában 25 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 35 személynek nyújtottak segítséget – számolt be vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
szóljon hozzá!