Fotó: Facebook/Ministerul Public
Átvizsgálják csütörtökön az ügyészek annak a kiskorúnak az informatikai eszközeit, akit a gyanú szerint megerőszakolt „a zsenik mentorának” is nevezett Kristóf Lajos.
2024. augusztus 08., 13:302024. augusztus 08., 13:30
Mint arról beszámoltunk, a 39 éves Kistóf Lajost júliusban tetten érték a rendőrök, amint bukaresti, negyedik kerületi lakásában szexuális kapcsolatot létesített egy 14 éves fiúval. A rendőrség akkori tájékoztatása szerint a férfi pénz és egyéb javak ígéretével csalta fel a lakására a kiskorút.
A fiú családjának ügyvédje, Adrian Cuculis az Agerpres szerint elmondta:
Az ügyvéd elmondta azt is, hogy a gyermek anyja jelezte a rendőrségnek, hogy a birtokában van
„bár a családban levő többi gyermek is kapcsolatban állt Kristóf Lajossal, az ellenőrzése alatt tartotta őket”.
Kristóf Lajos önmagát „topmentorként, drámaíróként, íróként és tanárként” jellemzi. Létrehozott egy iskolát is különleges képességű gyermekek számára, de az intézmény nem rendelkezik az oktatási minisztérium jóváhagyásával.
Bár korábban egyszer már feljelentették ugyanazon 14 éves fiú megrontásáért, akinek a megerőszakolása közben szombaton tetten érték a rendőrök, bizonyíték hiányában lezárták az ügyet a „zseniképzőként” ismert, magyar származású férfi, Kristóf Lajos ellen.
Tizennégy éves fiú megerőszakolása közben csapott le a rendőrség szombaton egy 39 éves férfire Bukarestben.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
Jóváhagyta a kormány hétfői ülésén a szív-, az érrendszeri és az agyi érbetegségek megelőzésére és leküzdésére irányuló ötéves országos stratégiát.
A romániaiak 71 százaléka szerint rossz irányba tart az ország jelenleg, és a lakosság 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a Flashdata közvélemény-kutatásából.
Dacian Cioloș volt technokrata miniszterelnök neve is felmerült a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vagy a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE) lehetséges vezetőjeként – közölte több román sajtóorgánum saját értesülésre hivatkozva.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 12 megyéjére.
A romániai polgárok többsége mélységesen kiábrándult az állami intézményekből, korruptnak tartja a rendszert, és úgy értékeli, az egyéni tehetség keveset számít a kapcsolatokhoz képest – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Populizmus, ha valaki miniszterként vagy egy állami vállalat igazgatójaként a saját fizetését csökkenti – jelentette ki Florin Manole munkaügyi miniszter.
A költségvetési hiány leszorítását célzó, adóemeléseket is tartalmazó megszorító intézkedések csupán ideiglenesek – ezzel igyekezett a polgárokat megnyugtatni Nicuşor Dan államfő hétfői sajtótájékoztatóján.
Bizalmatlansági szavazással kell szembenéznie a kormánynak hétfőn: Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványát a képviselőház és a szenátus délutá 15 órától kezdődő együttes ülésén vitatják meg és bocsátják szavazásra.
Elena-Simina Tănăsescut választotta meg az alkotmánybíróság elnökévé vasárnap a testület plénuma.
szóljon hozzá!