Bármi megtörténhet? Mihai Tudose semmilyen koalíciós lehetőséget nem zár ki
Fotó: Gov.ro
Nem zárja ki Mihai Tudose, a kormány vezető erejét adó Szociáldemokrata párt (PSD) európai parlamenti képviselője, hogy a választásokat követően alakulata koalíciót kössön a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR).
2024. augusztus 27., 11:302024. augusztus 27., 11:30
2024. augusztus 27., 12:532024. augusztus 27., 12:53
„Minden lehetséges” – mondta a politikus hétfőn este a Digi24-nek nyilatkozva. „Nem mi döntjük el, hogy kivel kötünk szövetséget, a románok döntenek a választáson” – tette hozzá a volt miniszterelnök.
Arra a kérdésre, hogy minden szövetség lehetséges-e, Tudose igennel válaszolt.
– mutatott rá.
Tudose – akit a szombati kongresszuson a PSD országos választmányának elnökévé választottak – azt mondta, hogy a PNL és a PSD között továbbra is létezik a koalíció, és a kormány működik. Szerinte azonban
Már csak azért is, mert az utóbbi időben a két párt politikusai számos alkalommal támadták egymást az elnökválasztási kampány kapcsán, amelyen mindkét párt saját jelöltet indít.
„Meglátjuk, melyik párt hány szavazatot kap, hány mandátumot szerez a parlamentben, és ennek nyomán jön létre a koalíció. Bármi megtörténhet a partnereinkkel, vagy ne adj' isten, talán velünk is. Hiába beszélünk újabb koalícióról, ha nem érjük el az 50 százalékot” – mondta Mihai Tudose.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!