Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az elmúlt 24 órában országszerte több mint 3400 riasztást kaptak a rendőrök, 11 200 szabálysértést észleltek, és 810 gépkocsivezetőnek bevonták a jogosítványát.
2023. október 30., 13:512023. október 30., 13:51
A Román Rendőrség hétfői tájékoztatása szerint 4 095 324 lej értékben róttak ki bírságot különféle szabálytalanságok miatt.
és 57 személy ellen rendeltek el valamilyen kényszerintézkedést.
A közlekedésrendészet munkatársai a közúti ellenőrzések során 215 közlekedési bűncselekményt állapítottak meg, 371 forgalmi engedélyt és 810 jogosítványt vontak be, utóbbiak közül
A Blocada elnevezésű akció keretében 4798 rendőr és csendőr lépett fel a közrend biztosítása, az erőszakos tettek megelőzése, a kábítószer-forgalmazás és -fogyasztás megelőzése, valamint a közúti közlekedés biztonságának növelése érdekében. Országszerte 9711 gépjárművet ellenőriztek és 14.586 személyt igazoltattak. Alkoholtesztet 5050, drogtesztet 184 személyen végeztek. A Blocada akció keretében 56 közlekedési bűncselekményt állapítottak meg a hatóságok, ebből 28 ittas, 13 drog hatása alatti vezetés volt. Bevontak 400 jogosítványt, ebből 53-at alkoholos befolyásoltság alatti járművezetés,196-ot gyorshajtás miatt. Ugyanakkor bevonták 179 jármű forgalmi engedélyét – derül még ki az Agerpres által idézett közleményből.
A román külügyminisztérium folyamatos kapcsolatban áll az Izraelben és Iránban tartózkodó román állampolgárokkal, beleértve a betlehemi zarándokokat is. A tárca szóvivője közölte, prioritás a biztonságuk.
Aggodalmának adott hangot vasárnap a román külügyminisztérium a közel-keleti helyzet eszkalálódása miatt.
Súlyosan megsérült egy erdész az Argeș megyei Stănești település térségében vasárnap reggel, miután medve támadt rá – közölte a News.ro hírportál.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szerint alkotmányos természetű jogi konfliktus keletkezett az államfő és a parlament között.
Tárgyalásra hívta Daniel David oktatási miniszter a tiltakozni készülő tanügyi szakszervezetek képviselőit.
Vészhelyzet körvonalazódik a román állami vasúttársaságnál: a CFR bejelentette, beszüntetheti működését a bevételcsökkenések miatt.
Miközben az Európai Unióban növekszik az óvodai oktatásban részt vevők aránya, Románia továbbra is az utolsó helyen áll a legkisebb nevelése, oktatása terén.
A június első hetén végzett ellenőrzések során 2182 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Románia készen áll fokozni a védelmi, biztonsági és gazdasági együttműködést „kulcsfontosságú stratégiai partnerével”, az Egyesült Államokkal.
A költségvetési hiány csökkentése csak korrekciós intézkedésekkel érhető el, amelyek többsége népszerűtlen lesz, de szükségszerű – jelentette ki pénteken a Nemzeti Liberális Párt (PNL) ügyvivő elnöke.
szóljon hozzá!