Fotó: Suciu Cristian
Románia legnagyobb erdősítési kampányát indították el a helyreállítási alapból, a program célja 57 ezer hektár új erdő létrehozása – közölte Tánczos Barna RMDSZ-es környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter.
2023. március 23., 17:112023. március 23., 17:11
„A következő években így több száz millió facsemetére lesz szükségünk, hogy teljesíteni tudjuk ezt a célkitűzést, és növelni tudjuk az erdő borította területek nagyságát” – idézte a tárcavezetőt az RMDSZ hírlevele. Tánczos azt mondta, erdészeti csemetekertek létrehozását és modern csemetetermesztési technológiákat célzó beruházásokat is támogatnak.
„A helyreállítási alapból 90 csemetekert létrehozását és modernizálását vállaltuk. Mától pályázhatnak az erdőtulajdonosok és az engedélyezett erdészeti szaporítóanyag-termesztők a 200 ezer euró értékű de minimis támogatásra” – közölte Tánczos. A csemetekertek létrehozását, a korszerű erdészeti csemetetermesztési technológiákba és a modern vetőmag-kondicionálási technológiákba történő beruházásokat, valamint
A támogatás fedezi a csemetekertek létrehozására, fejlesztésére, modernizálására, valamint erdei vetőmagok előállítására, feldolgozására és kondicionálására irányuló beruházások költségeit.
Mintegy 20 millió facsemetét tervez elültetni az országos erdőgazdálkodási társaság, a Romsilva a tavaszi erdősítési kampányában és 9643 hektárnyi területen végeznek erdőfelújítást.
Olyan területek újraerdősítését támogatja a környezetvédelmi minisztérium, ahol erdőtüzek, természeti vagy ember által okozott katasztrófák, kártevők miatt kipusztult a faállomány. Az érintettek csütörtöktől pályázhatnak.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!