Fotó: Pál Árpád
Nem volt sokkal nagyobb a várakozási idő Románia határátkelőin péntek délelőtt, annak ellenére, hogy az éjfélkor életbe lépett új schengeni határellenőrzési kódex nemcsak a magyar–román schengeni határon, hanem az ország valamennyi határátkelőjén szigorúbb ellenőrzésre kötelezi a hatóságokat.
2017. április 07., 12:562017. április 07., 12:56
2017. április 07., 13:022017. április 07., 13:02
A román határrendészet honlapján folyamatosan frissülő adatok szerint a várakozási idő mindenütt megfelel a péntek délelőtti megszokott forgalmi adatoknak a nagyobb, főútvonalakon lévő határátkelők kivételével.
A kilépő oldalon a legtöbbet – körülbelül egy órát – a Szatmár megyei Pete-Csengersima határátkelőnél kell várakozni, de hosszú sorok állnak (40 perc) a Bihar megyei Ártánd–Bors átkelőnél is, és fél óránál hosszabb várakozásra kell számítaniuk azoknak is, akik a két ország közötti egyetlen autópálya-összeköttetésen, a Csanád (RO) –Csanádpalota határátkelőn akarnak Romániából Magyarországra jutni.
A belépő oldalon a román határátkelők közül az Ukrajnából érkezőknek kell a legtöbbet várakozniuk a Suceava megyei Szeretvásárnál (Siret), de a Moldovából érkezőnek is több mint fél órát vesz igénybe a határátkelés a Iași megyei Sculeni-nél és a Vaslui megyei Albeni-nél.
A román határrendészet néhány napja kiadott közleményében figyelmeztette az utasokat, hogy az uniós rendelet értelmében az EU-ban szabad mozgási joggal rendelkező polgárok úti okmányait is ellenőrizni kell mind belépéskor, mind kilépéskor, hogy a hatóságok meggyőződjenek arról, az illető nem jelent biztonsági kockázatot, közrendvédelmi, vagy közegészségügyi kockázatot az EU-ban. A szigorítás nemcsak az unió külső határaira vonatkozik, hanem minden olyan belső határra, ahol a tagállamok még nem állapodtak meg a határellenőrzés megszüntetéséről.
Előállították a rendőrök csütörtök este a Călin Georgescu szűk környezetéhez tartozó Eugen Sechilát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadta az elnökválasztási kampányban felhasznált összegek visszatérítéséről szóló sürgősségi rendeletet – tájékoztatott a kabinet ülése után Mihai Constantin.
A kormány csütörtöki ülésén mintegy 72 millió lejt hagyott jóvá a párizsi olimpiai játékokon kiváló eredményeket elért sportolók, az edzőik és szakmai stábjuk díjazására – közölte a kormányszóvivő.
Elutasította csütörtökön a legfelsőbb bíróság Elena Udrea felülvizsgálati kérelmét, amelyet a Bute-gála ügyben rá kiszabott, 6 év szabadságvesztésről szóló ítélet ellen nyújtott be a volt turisztikai miniszter.
Csütörtöki ülésén a kormány jóváhagyja az Országos Drogellenes Ügynökség átszervezését – jelentette be a kabinet ülése elején Marcel Ciolacu kormányfő.
Ügyészségi források szerint kihallgatásra vitték csütörtökön a Román Rendőrség (IGPR) székhelyére Horaţiu Potra medgyesi városi tanácsost, akiről közismert, hogy egy korábban Afrikában tevékenykedő zsoldoscsoportot vezetett.
Nehezen haladnak a koalíciós tárgyalások az Európa-párti kormány megalakítására készülő négy párt között, így már annak a lehetősége is felmerült, hogy sorsolással döntsék el, melyik minisztérium melyik párthoz kerül – legalábbis egyes sajtóértesül&
Nem indokolt óvintézkedéseket tenni a Kongóban felbukkant, úgynevezett X-betegség kapcsán, mivel az nem fenyegeti a romániai lakosságot – jelentette ki csütörtökön Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.
Csütörtöktől folyósítják a 250 lejes értékű élelmiszerutalványokat a szociális kártyákra a nehéz, hátrányos társadalmi helyzetben lévő személyek számára – ígérte Adrian Câciu, az Európai Befektetések és Projektek Minisztériumának vezetője.
Államcsínt kiált és Klaus Iohannis államfő, valamint az alkotmánybíróság tagjainak lemondását követeli George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke az elnökválasztás első fordulója eredményének megsemmisítése miatt.