Kézzel fogható rendellenességek. Az ominózus látogatás, amely során Dragnea futólag találkozott Trumppal
Fotó: Facebook
Visszaküldte a bukaresti törvényszék a korrupcióellenes ügyészséghez (DNA) annak a pernek a vádiratát, amelyben befolyással üzérkedéssel vádolják Liviu Dragnea volt szociáldemokrata pártelnököt a Donald Trump egykori amerikai elnök 2017-es beiktatási ceremóniáján való részvétele kapcsán.
2023. április 27., 10:322023. április 27., 10:32
A fővárosi törvényszék szerdán jelentette be, hogy a vádiratot visszaküldik az ügyben a nyomozást lefolytató DNA-hoz. A döntés ellen három napon belül lehet fellebbezni – emlékeztet az Agerpres.
A DNA még 2021. májusában emelt vádat Liviu Dragnea ellen. Bíróság elé állították továbbá Gheorghe Dimitrescut – aki a vizsgált időszakban Florin Iordache akkori szociáldemokrata képviselő tanácsadója volt – és három üzletembert: Cristian Burcit (az Adevărul újság tulajdonosát), Carlo Robert Burcit (Cristian Burci fiát) és Dan Valentin Belceát. Esetükben
A per legutóbbi tárgyalását tavaly októberben tartották. Akkor a törvényszék megállapította, hogy a vádirat szabálytalanságokat tartalmaz, és
Az FBI hallgatta ki az ügyben Cristian Burcit, Carlo Robert Burcit és Erica Hillardot. A törvényszék azt is megszabta, hogy az ügyészeknek öt nap áll a rendelkezésükre a szabálytalanságok kijavítására, ezután közölniük kell, hogy fenntartják a vádemelést vagy kérik a vádirat visszautalását.
A vádiratában a DNA ügyészei azt állították, hogy 2017 januárja és májusa között Liviu
Emellett két másik üzletember segítségével Dragnea pártja 30 ezer dollár értékű lobbi- és politikai tanácsadási szolgáltatásban részesült.
„A pénzt 2017 májusában fizették ki egy, a Brit Virgin-szigeteken székhellyel rendelkező offshore cég ciprusi bankszámláiról, amelyet a román üzletember két másik üzletemberrel együtt ellenőrzött” – közölték az ügyészek, akik szerint mindezekért cserébe
A vádhatóság szerint ugyanakkor Liviu Dragnea 2017 májusa és októbere között a pártelnöki tisztségéből fakadó tekintélyének és befolyásának felhasználásával jutott hozzá egy 100 ezer dollár értékű lobbiszolgáltatáshoz (az összegből 45 ezer eurót Gheorghe Dimitrescu fizetett ki). A szolgáltatást állítólag egy amerikai cég nyújtotta, amely előkészítette és megszervezte Dragnea találkozóit magas rangú amerikai tisztségviselőkkel.
A DNA szerint Liviu Dragnea a Gheorghe Dimitrescutól kapott juttatásokért cserébe ígéretet tett utóbbinak arra, hogy közbenjár a külügyminiszternél Dimitrescu bonni főkonzullá való kinevezése érdekében, ami később meg is történt.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!