Fotó: Philip Morris Romania
A fűtött dohánytermékek exportja jelentős mértékben hozzájárul Románia kereskedelmi hiányának csökkentéséhez. 2021-ben a fűtött dohány termékek exportja meghaladta a cigarettaexportot, tudva azt hogy Németország mellett, Románia Európa második legnagyobb cigarettatermelője. A fűtött dohány termékek teljes exportja elérte a 723 millió eurót 2021-ben, míg Románia cigarettaexportja 617 millió euró volt.
2022. szeptember 22., 13:052022. szeptember 22., 13:05
2022. szeptember 23., 09:582022. szeptember 23., 09:58
Ez a hozzájárulás jelentősnek számít, ha figyelembe vesszük, hogy Románia a 2021-es évet 23,69 milliárd eurós kereskedelmi hiánnyal zárta, ami 5,3 milliárd euróval haladja meg az előző évi szintet. 2021-ben az áruexport 74,7 milliárd euróra nőtt, míg az import szintje elérte a 98,3 milliárd eurót.
A Philip Morris Románia fenntartható módon járul hozzá a kereskedelmi hiány csökkentéséhez. Az Otopeni városban található gyár termelésének több mint 90 százalékát 5 kontinens 54 országába exportálják. Az export értéke hétszeresére nőtt 2016-hoz képest és meghaladta a Philip Morris International (PMI) olaszországi gyárának exportját.
„Jelentős beruházásokat eszközölünk ezen innovatív termékek fejlesztésébe: majdnem 600 millió dollár értékű beruházást azóta, hogy megkezdtük az Otopeni-i gyár korszerű gyártóüzemmé való átalakítását.
Ezek az eredmények a Románia iránti elkötelezettségünket bizonyítják. Mindezek ellenére Romániában még mindig 5 millió felnőtt fogyasztó elsődleges választása a cigaretta. A kevésbé káros alternatívák, mint például az IQOS elterjedése, még mindig alacsony más európai országokhoz képest és ez főként a dohányfűtési termékekkel kapcsolatos, továbbra is fennálló, téves információk magas szintjének tudható be” – mondta el Daniel Cuevas, a Philip Morris Romania vezérigazgatója.
Fotó: Philip Morris Romania
Románia továbbra is fontos tényező a PMI szilárd elkötelezettségének a dohányzásmentes jövő építése érdekében. Ezt a PMI romániai 2017-2021 közötti befektetései tükrözik.
„Azt szeretnénk, ha minél több román dohányos részesülne ezekben az újításokban, amelyeket Romániában gyártanak, román munkaerővel.
A kockázat csökkentése, mint elsődleges szempont, jelentősen hozzájárulna a cigaretta lecserélése azon 5 millió román körében, akik egyébként továbbra is dohányoznának. Ez egy nagyon fontos lépés lenne Románia dohánymentesítése terén” – fejtette ki Dragoş Bucurenci, a Philip Morris Romania külső ügyekért felelős igazgatója (Director External Affairs)
Az elmúlt években végzett intenzív kutatások kimutatták, hogy a füstmentes termékek lényegesen kevésbé károsabbak, mint a cigaretta és jobb alternatívát nyújtanak a dohányzók számára, mint a cigaretta.
Egyes szakemberek a termékek ártalmassági foka szerinti osztályozását és szabályozását javasolják. Az olyan országok, mint Svédország, Japán vagy Nagy Britannia, amelyek már másként kezelik a füstmentes termékeket, attól függően, hogy azok mennyire ártalmasok az egészségre, már lényegretörő eredményeket értek el a cigarettázás csökkentése terén.
„Továbbra is befektetünk az innovációba, a dohányzás jobb alternatíváiba, mert csak akkor lehet a cigarettát kevésbé káros alternatívákkal helyettesíteni, ha a felnőtt dohányzók hozzáférnek tudományosan megalapozott termékekhez és megfelelő tájékoztatást kapnak azokról” – mondta el Daniel Cuevas, Philip Morris Romania vezérigazgatója
Philip Morris International: Füstmentes jövőt építünk
A Philip Morris International (PMI) egy élvonalbeli nemzeközi dohányipari vállalat, amely egy hosszútávú füstmentes jövő építését tűzte ki célul, olyan termékportfólióval amely a doháy- vagy nikotin tartalmú termékek szektorán túli kiterjeszkedésre törekszik. A cég jelenlegi termékportfóliója elsősorban cigarettákból és füstmentes termékekből, beleértve a dohányfűtött termékeket (amelyek fűtnek, nem égetnek), orális használatra szánt nikotinalapú termékekből és nikotintartalmú gőztermékekből áll, amelyeket az Egyesült Államokon kívüli piacokon értékesítenek. 2008 óta a PMI több mint 9 milliárd dollárt fektetett be innovatív dohánymentes termékek kifejlesztésébe, azok tudományos alátámasztásába valamint kereskedelembe hozatalába olyan felnőttek számára, akik egyébként továbbra is dohányoznának, azzal a céllal, hogy teljesen beszüntessék a cigaretták értekesítését. Ennek érdekében kidolgoztak olyan rendszereket, amelyek világszínvonalú tudományos kutatásokat végeznek, különösen a preklinikai toxikológiai rendszereken belül, klinikai kutatásokat és viselkedéskutatásokat végeznek, valamint a kereskedelmi forgalomba hozatalt követően is végeznek kutatásokat. Az Amerikai Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatósága (FDA) engedélyezte a PMI 1-es Platform által kidolgozott IQOS eszköz egyik változatát és a hozzátartozó fogyóeszközöket, mint módosított kockázatú dohányalapú terméket (MRTP) és megállapította, hogy a legjobb eljárás a közegészségügy érdekében a módosított káros hatásnak való kitétel megállapítása. 2022. június 30-ig a PMI által kifejlesztett füstmentes termékek 70 piacon voltak elérhetők (kívéve Oroszországot és Ukrajnát). A PMI becslései szerint világszerte kb. 13,2 millió felnőtt váltott át IQOS használatra és hagyott fel a dohányzással. Az egészséges életvitelt kutató tudományok terén erős alapokkal és jelentős szakértelemmel rendelkező PMI 2021 februárjában bejelentette azon törekvését, hogy tevékenységét kiterjessze a wellness és az egészségügy területére és olyan innovatív termékeket és megoldásokat ajánljon amelyek célja a betegek és a fogyasztók igényeinek kielégítése. Több információ a www.pmi.com és www.pmiscience.com honlapokon található.
A Philip Morris Románia által támogatott cikk.
(X – fizetett hirdetés)
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A Concordia Munkáltatói Szövetség elnöke, Dan Șucu szerint a politikai osztály okozta új válságot nem adóemelésekkel, hanem a közpénzekkel való helyes gazdálkodással lehet megoldani.
Meg akart támadni egy agresszíven viselkedő medve egy juhászt az esztenán a Fogarasi-havasokban, a férfi menekülés közben megsérült.
A szakszervezetek aláírásgyűjtésbe kezdtek az általános sztrájk kirobbantására, és ősztől a lakosság többsége az utcára fog vonulni – jelentette ki pénteken Bogdan Hossu, az Alfa Kartell szakszervezeti tömb elnöke.
Ilie Bolojan kormányfő a szakszervezetek és a munkáltatói szövetségek képviselőivel egyeztetett pénteken a deficitcsökkentő intézkedések törvénytervezetéről és annak szociális és gazdasági hatásairól a háromoldalú egyeztető tanács ülésén.
szóljon hozzá!