Izraeli katonák harcra készen
Fotó: Képernyőmentés – videofelvétel
Románia kész orvosi segítséget nyújtani Izraelnek, amennyiben szükséges – jelentette be vasárnap Alexandru Rafila egészségügyi miniszter. Az Izrael elleni támadásokat Kelemen Hunor RMDSZ-elnök is elítélte.
2023. október 08., 16:312023. október 08., 16:31
2023. október 10., 14:102023. október 10., 14:10
Alexandru Rafila, az egészségügyi tárca vezetője közösségi oldalán közzétett bejegyzésében azt írta, „mélyen felkavarja”, ami a napokban Izraelben történik. „Az ártatlan áldozatok és családjaik mellett vagyok emberként, orvosként és egészségügyi miniszterként” – fogalmazott.
Alexandru Rafila bejegyzésében hangsúlyozta, hogy a politikai nézeteltérések csak „párbeszéd” útján rendezhetők, és „elfogadhatatlan” a civil lakosság elleni támadás. Részvétét fejezte ki azoknak, akik a drámai események során elveszítették családtagjaikat, barátaikat.
Az Izrael elleni támadásokat Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is elítélte. „Határozottan elítéljük a Hamász terrorszervezet Izrael elleni alattomos és gyáva támadását, amely legfőképpen a polgári lakosság ellen irányult.
Emlékeztetett, hogy a nemzetközi humanitárius jog egyértelműen tiltja a civilek és a civil célpontok szándékos támadását. Kelemen Hunor szerint fontos, hogy a nemzetközi közösség „minden erőfeszítést megtegyen az ilyen támadások megfékezése és elítélése érdekében”, mint írta,
A román külügyminisztérium közölte, hogy vasárnapra virradóra a Tarom légitársaság két gépével 346 román és külföldi állampolgárt szállítottak haza Izraelből a romló biztonsági helyzet miatt, és a külügyi képviseletek munkatársai a tel-avivi reptéren maradt román állampolgárokat is segítik.
A Wizz Air légitársaság bejelentette, hogy a romló biztonsági helyzet miatt vasárnaptól az Izraelbe tartó és onnan induló valamennyi romániai járatát törölte.
Klaus Iohannis román államfő Twitter-bejegyzésben ítélte el az Izraelben történteket, és Marcel Ciolacu kormányfő is hasonlóan nyilatkozott.
Palesztinok szivárogtak be Izraelbe vasárnap is a megrongált határkerítésnél – jelentette az izraeli közszolgálati rádió vasárnap. A hivatalos beszámolók szerint közelharcok dúltak több, a palesztin Gázai övezettel szomszédos izraeli településen.
A Tarom légitársaság két gépével összesen 346 román és külföldi állampolgárt szállítottak a romló biztonsági helyzet miatt Izraelből Romániába a vasárnapra virradó éjszaka – tájékoztatott a külügy.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
Biztonsági intézkedéseket rendeltek el kedden három bukaresti közintézménynél, miután rózsaszínes-fehér színű anyagot tartalmazó borítékot kaptak – közölte a fővárosi rendőrség.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) „több mint 50 millió eurót” költött közpénzekből választási propagandára az utóbbi öt évben.
Félmillió euró értékű adózatlan cigarettát foglaltak le a román hatóságok a szeretvásári ukrán–román közúti határátkelőnél – közölte kedden a román határrendészet.
A hatóságok kitoloncoltak Romániából két nepáli és egy Srí Lanka-i állampolgárt, akik illegálisan tartózkodtak az ország területén.
Határozottan cáfolta Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció államfőjelöltje, hogy megválasztása esetén ismét bevezetnék a kötelező sorkatonai szolgálatot.
Az Andrew és Tristan Tate testvérpárt a DIICOT székhelyére várják kedden, ahol az üggyel foglalkozó ügyész közölni fogja velük, hogy meghosszabbítják esetükben a bűnügyi felügyeletet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek ügyészségi források.
Az nem kérdéses, hogy George Simion megnyeri a tavalyi elnökválasztás érvénytelenítése miatt idén májusra kiírt új megmérettetés első fordulóját, a második helyért viszont kiélezett verseny zajlik – derül ki a felmérésekből.
A valóban rászoruló háztartások támogatást kapnak július elseje után az áramszámlák kifizetésében – ígérte az energiaügyi miniszter.
1 hozzászólás