Szűkítene a kabineten. Ludovic Orban szerint egyes minisztériumokat csak a zsíros állásokért hoztak létre
Ludovic Orban kijelölt kormányfő szerda este megnevezett néhány olyan minisztériumot, amely az új kormányban már nem fog létezni; ezek között van az energetikai minisztérium, illetve a külhoni románokért felelős tárca – írja az Agerpres.
2019. október 17., 11:222019. október 17., 11:22
„Az energia is gazdaság, a turizmus is gazdaság. Víz, erdő, környezet egy területhez tartoznak. Az Európai Unió Tanácsában egy tárca felel a szállításért, infrastruktúráért és távközlésért, mi is összevonjuk az infrastruktúrát a távközléssel. Ezek normális dolgok. Nincs négy külügyi minisztériumunk, hanem csak egy, ez foglalkozik a külpolitikával. Sok minisztériumot csak a zsíros állásokért hoztak létre. Még tárgyalunk az ifjúsági és sportminisztérium kapcsán, tekintve, hogy jövőre olimpiai év lesz, érzékeny a dolog a sport terén” – nyilatkozta Orban a B1 TV szerda esti műsorában.
Orban kifejtette,
a közpénzek kiutalásának eszköze, amely olyan médiákat pénzelt például Moldova Köztársaságban, amelyek Európa ellenesek voltak és támadták az európai utat követni kívánó demokratikus alakulatokat.
Orban rámutatott még, a bizalmatlansági indítvány 238 vokssal ment át a parlamenten, és nekik jelenleg ehhez képest 15-tel több szavazatuk van, amelyre számítanak a kormány parlamenti beiktatásához szükséges bizalmi szavazatkor, de a tárgyalások folytatódnak.
Hozzátette, az eddigi tárgyalásokon nem kértek még tőle olyat, amely ellenkezne a PNL ideológiájával, hitével és programjával.
„Életbevágóan fontos Románia számára, hogy beiktassunk egy legitim kormányt, amely minél gyorsabban nekilát a munkának, mert ellenkező esetben azt kockáztatjuk, hogy egy rakás dolog tönkremegy az országban, illetve, hogy hagyjuk a jelenlegi kormányt olyan költségekbe verni az államot, amelyekre nem létezik fedezet” – állította még Ludovic Orban.
Rámutatott ugyanakkor, hogy december 22-e előtt nem lehet előre hozott választásokat kiírni.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!