Elindul? Egyes értesülések szerint Nicușor Dan bukaresti főpolgármester (ülve) bejelentheti részvételi szándékát az elnökválasztáson
Fotó: Facebook/Nicuşor Dan
Nicușor Dan, Bukarest független, balliberális főpolgármestere független jelöltként elindulhat az elnökválasztáson – értesült a G4Media hírportál.
2024. december 16., 13:272024. december 16., 13:27
A portál az elnökválasztási inulási szándék kapcsán Nicușor Danhoz közel álló forrásokra hivatkozva arról ír, hogy
Mint ismeretes, a koalícióban egyesek közös elnökjelöltet akarnak, mások szerint két jelöltre lenne szükség.
Dan esetleges indulása a 2020-as főpolgármesteri posztra való 2020-as jelöltségének mintáját követné, amelyet még azelőtt jelentett be, hogy bármelyik párttól támogatást kapott volna.
Dan hamarosan el is kezdheti az aláírásgyűjtést. a hatályos törvény szerint ugyanis akkor indulhat, ha összegyűjt 200 ezer támogató aláírást.
Egyébként Dan nem köteles lemondani a főpolgármesteri tisztségről, de a választási kampány időtartamára valószínűleg szabadságot vesz ki – mondták a források.
Nicușor Dan Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nevű párt alapítója, amelyből 2017 júniusában kilépett, mert nem akarta, hogy a párt a hagyományos családról szóló népszavazásban foglalt alkotmánymódosítási kezdeményezéssel szemben foglaljon állást.
Nem példa nélküli, hogy Bukarest főpolgármestere induljon az elnöki tisztségért: Traian Băsescu (DA Szövetség) 2004-ben tett így, amikor Adrian Năstase (PSD) ellenében győzött.
Mint arról beszámoltunk, december 6-án az alkotmánybíróság megsemmisítette a november 24-én tartott elnökválasztás első fordulójának eredményét, és elrendelte a választási folyamat újrakezdését.
A következő választás időpontját még nem tűzték ki, de valószínűleg tavasszal lesz.
Összesen 120 millió euró európai forrás áll rendelkezésre az Egészségügyi Operatív Program keretében a járóbeteg-szakrendelők fejlesztésére, hogy a páciensek gyorsan hozzáférhessenek a diagnózishoz és kezeléshez – jelentette be Alexandru Rogobete.
Az idei első negyedévben országszerte összesen 68 gyereket hagytak sorsukra a szülészeteken és más egészségügyi intézményekben; ez a szám 13-mal nagyobb az egy évvel korábban jegyzettnél – közölte az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA).
Meghalt szombaton egy 70 éves brit turista a Bucsecs-fennsíkon.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2025 júliusában 11 710 személynek folyósítottak különleges nyugdíjat, 25-tel többnek, mint előző hónapban.
Nicușor Dan „viszonylag pesszimista” az ukrajnai háborúról szóló orosz-amerikai csúcstalálkozó kimenetelével kapcsolatban.
Nem csak a szociáldemokraták „lázadoznak”, több nemzeti liberális párti (PSD) polgármester is felháborodásának adott hangzott a párt belső csoportjaiban Ilie Bolojan miniszterelnök tervei miatt.
2025. augusztus 18. és szeptember 15. között az átlagos hőmérséklet megközelíti az időszakra jellemző normál értékeket az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken közzétett előrejelzése szerint.
A haderőfejlesztésre szánt forrásokat nem érintik a megszorítások – jelentette ki pénteken egy konstancai sajtóeseményen a román védelmi miniszter.
Közel egymillió eurónak megfelelő összeg befizetésére szólította fel az adóhatóság (ANAF) Klaus Iohannis volt államfőt.
Az iskolahálózat átszervezése nyomán 507 jogi személyiséggel rendelkező tanintézmény, azaz az összes iskola mintegy 8,1 százaléka, kerül át más iskolák igazgatása alá – közölte az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!