Fotó: Ziarul de Vrancea
Épségben sikerült kijutnia egy hídról lezuhant gépkocsiból egy kilenc éves kislánynak Vrancea megyében – számolt be a Hotnews.ro.
2024. október 26., 20:302024. október 26., 20:30
2024. október 26., 20:362024. október 26., 20:36
Az autóban egy 37 éves férfi és a kislány utazott, és Jitia településen az autó lezuhant egy hídról szombaton reggel.
A kislány kisebb sérülésekkel megúszta, a megyei kórházba szállították – közölte az egészségügyi intézmény. Az első rendőrségi vizsgálatok szerint a gépkocsi nem a megfelelő sebességgel haladt, ezért következhetett be a baleset.
Udvarhelyszéken sérüléssel járó baleset történt, Gyergyószéken pedig ittas vezetésen kaptak egy sofőrt a keddi nap folyamán.
Két harci repülőgép szállt fel szerdáról csütörtökre virradóra a borceai légi bázisról, miután a légtérmegfigyelő rendszerek több légi célpontot észleltek az ukrán légtérben, a Romániával közös határ közelében.
Májusban több mint 498,3 millió, azaz naponta közel 17 millió italcsomagolást váltottak vissza a fogyasztók – számolt be Facebook-oldalán Mircea Fechet, a környezetvédelmi tárca vezetője.
Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter szerdán kijelentette, hogy a kiszolgáltatott fogyasztók a hatósági villanyáramár július elsejei megszűnése után is számíthatnak költségvetési támogatásra.
Az érettségi vizsga nyári szessziójára beiratkozott diákok 98 százaléka vett részt szerdán a szaktantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Újabb elgondolkoztató dokumentumot, elemzést közölt szerdán a CNSAS arról, hogy a kommunizmus időszakában a titkosszolgálat miként vegzálta a nyugati zenére táncolni merészelő iskolásokat.
Az alkotmánybíróság szerdán tájékoztatta a képviselőház vezetőségét arról, hogy július 12-én lejár Varga Attila mandátuma.
Törvénytervezetet fogadott el szerdán döntő házként a képviselőház arról, hogy a 16 vagy 17 éves korban B1-kategóriás gépjárművezetői jogosítványt megszerző személyeknek nem kell elméletből vizsgázniuk a B-kategóriás jogosítvány megszerzéséhez.
Az Európa-barát pártok széles parlamenti többségére támaszkodó kormányt kellene alakítani – jelentette ki szerdán Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
Elfogadta a képviselőház is: szigorúbban büntetik a fasiszta, legionárius, rasszista és idegengyűlölő internetes tartalmak terjesztését.
Petrișor Peiu, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szenátusi frakcióvezetője szerint az ország gazdasági problémáira „az egyetlen megoldás” az előre hozott választás.
szóljon hozzá!