Fotó: Gránit Bank
A Magyarországon egyedülálló eredményeket elért, 2024 végén a Budapesti Értéktőzsdére sikeresen bevezetett, innovatív megoldásairól ismert digitális bank fokozza üzleti aktivitását Romániában.
2025. február 05., 09:002025. február 05., 09:00
2025. február 17., 17:032025. február 17., 17:03
Nemzetközi terjeszkedése keretében elsőként, még a tavalyi év végén belépett a román piacra a Gránit Bank. Az elmúlt 25 évben az IPO-k keretében megvalósított tőkeemelések nominális értéke alapján a Gránit Bank részvénykibocsátása a legnagyobb tranzakció volt Magyarországon. A régióban a Gránit Bank volt az egyetlen bank 2016 óta, aki friss tőkét tudott bevonni a pénzpiacokról.
A bank háromnyelvű mobilalkalmazása elérhető az alkalmazás-áruházakban a Romániában élő ügyfelek számára is, akik már számos új számlát nyitottak meg.
2025. február 27-ig különleges promóciós ajánlatot kínál a Gránit Bank:
A Gránit Bank a román piacon egyedülálló akció keretében 3% kamatot ad a lekötetlen (RON) pénzekre feltételek nélkül.
A bank továbbfejlesztett mobilbanki alkalmazásában román, angol és magyar nyelven is elérhetők a pénzintézet legnépszerűbb szolgáltatásai.
A Romániában élő ügyfeleknek is lehetőségük van többek között azonnali szelfis számlanyitásra, öt különféle devizában elérhető számlavezetésre, kedvezményes azonnali devizaváltásra, vonzó kamatozású betétlekötésre – lej, euró, dollár és forint devizanemekben –, bankkártya igénylésre, illetve a mindennapi pénzügyek intézésére a digitális felületen keresztül.
Bízunk benne, hogy az általunk kínált gyorsaság, a kényelem, valamint az innovatív megoldások – Magyarországhoz hasonlóan – Romániában is hívószavak lesznek az ügyfelek számára” – emelte ki Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója.
A romániai piacra lépés alkalmából az új ügyfelek számára kínált különleges promóciós ajánlat részletei ide kattintva érhetőek el: granitbank.ro
(fizetett hirdetés)
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.