Fotó: Gránit Bank
A Magyarországon egyedülálló eredményeket elért, 2024 végén a Budapesti Értéktőzsdére sikeresen bevezetett, innovatív megoldásairól ismert digitális bank fokozza üzleti aktivitását Romániában.
2025. február 05., 09:002025. február 05., 09:00
2025. február 17., 17:032025. február 17., 17:03
Nemzetközi terjeszkedése keretében elsőként, még a tavalyi év végén belépett a román piacra a Gránit Bank. Az elmúlt 25 évben az IPO-k keretében megvalósított tőkeemelések nominális értéke alapján a Gránit Bank részvénykibocsátása a legnagyobb tranzakció volt Magyarországon. A régióban a Gránit Bank volt az egyetlen bank 2016 óta, aki friss tőkét tudott bevonni a pénzpiacokról.
A bank háromnyelvű mobilalkalmazása elérhető az alkalmazás-áruházakban a Romániában élő ügyfelek számára is, akik már számos új számlát nyitottak meg.
2025. február 27-ig különleges promóciós ajánlatot kínál a Gránit Bank:
A Gránit Bank a román piacon egyedülálló akció keretében 3% kamatot ad a lekötetlen (RON) pénzekre feltételek nélkül.
A bank továbbfejlesztett mobilbanki alkalmazásában román, angol és magyar nyelven is elérhetők a pénzintézet legnépszerűbb szolgáltatásai.
A Romániában élő ügyfeleknek is lehetőségük van többek között azonnali szelfis számlanyitásra, öt különféle devizában elérhető számlavezetésre, kedvezményes azonnali devizaváltásra, vonzó kamatozású betétlekötésre – lej, euró, dollár és forint devizanemekben –, bankkártya igénylésre, illetve a mindennapi pénzügyek intézésére a digitális felületen keresztül.
Bízunk benne, hogy az általunk kínált gyorsaság, a kényelem, valamint az innovatív megoldások – Magyarországhoz hasonlóan – Romániában is hívószavak lesznek az ügyfelek számára” – emelte ki Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója.
A romániai piacra lépés alkalmából az új ügyfelek számára kínált különleges promóciós ajánlat részletei ide kattintva érhetőek el: granitbank.ro
(fizetett hirdetés)
A világ eddig kitermelt aranykészlete több ezer tonna, de elosztva csupán néhány gramm fejenként.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.