A közös járőrözéstől az országhatár hatékonyabb őrzését remélik
Román és szerb határrendészek közösen fognak járőrözni a két ország határán az illegális bevándorlás és a határmenti bűnözés megfékezése érdekében a bukaresti kormány pénteki ülésén jóváhagyott egyezmény értelmében.
2017. május 06., 09:282017. május 06., 09:28
2017. május 06., 09:302017. május 06., 09:30
Románia, illetve Szerbia belügyminisztériuma tavaly november 10-én Temesváron kötött megállapodást határőrizeti együttműködésük javításáról. A közös járőrözéstől azt remélik, hogy hozzájárul a két fél közötti információcsere javításához, az államhatár hatékonyabb őrzéséhez, az államhatár jogi státusának biztosításában illetékes román és szerb hatóságok közti együttműködés javításához.
A pénteken elfogadott kormányhatározatról kiadott közlemény nem tér ki arra, hogy mikor és a közös határszakasz mely térségeiben kezdik meg közös járőrözésüket a román és szerb határrendészek.
Tavaly október végén a bukaresti média arról számolt be, hogy feszültség támadt Románia és Szerbia között a migránsok miatt, mivel a két ország közötti toloncegyezmény ellenére Belgrád nem volt hajlandó a Szerbia felől Romániába érkező határsértők zömét visszafogadni. Alexandra Popescu, a határrendőrség szóvivője a Digi 24 hírtelevíziónak azt mondta: a közös határszakaszon 2016-ban tetten ért mintegy 300 határsértő közül több mint 200 visszafogadását elutasította Szerbia.
Idén tavasszal látványosan megnőtt a migrációs nyomás a szerb-román határon: áprilisban több határsértőt (634) tartóztattak fel a román határrendészek, mint az első negyedévben (420), és a szerb-román határon idén elfogott migránsok száma már most meghaladja a tavalyi éves adatot.
Bár az MTI a román belügyminisztérium mindkét illetékes szervétől adatokat kért és kapott a migrációs nyomás növekedéséről, sem a határrendészet, illetve bevándorlási hivatal nem válaszolt arra a kérdésre, hogy milyen most az együttműködésük a szerb partnerintézményekkel, visszafogadnak-e minden onnan érkező határsértőt, és mennyi ideig tart az eljárás.
Összefogásra szólított fel három államfőjelöltet Ilie Bolojan, a Bihar megyei tanács nemzeti liberális párti (PNL) elnöke, akit három elnökjelölt is lehetséges miniszterelnökként nevezett meg.
Medve támadt egy férfira vasárnap Argeş megye északnyugati részén; a lakosságot a Ro-Alert rendszeren keresztül figyelmeztették a veszélyre a hatóságok.
Ha elnök lesz, az összes külföldi nagykövetet fogadja hivatalában egy „egyenrangú” megbeszélésre, kivéve az osztrák nagykövetet, akit nem fogad, amíg Románia nem lesz a schengeni övezet teljes jogú tagja – jelentette ki George Simion.
Miután a héten vasúti síneken legelő juhnyájba rohant bele egy vonat, szombat este egy európai rangú úton gázolt el egy kecskenyájat egy személygépkocsi. A sofőr és utasa sértetlenül megúszta a balesetet, de az állatok közül kilenc elpusztult.
Megkéselt egy 18 éves fiatalembert hasonló korú társa szombaton egy Suceava megyei panzióban rendezett összejövetelen; az áldozat belehalt sérülésébe – közölte Ionuţ Epureanu, a Suceava megyei rendőrség szóvivője.
Októberben 278 személyt figyeltek elektronikus nyomkövető segítségével a hatóságok – derül ki a rendőrség szombati tájékoztatásából.
Marcel Ciolacu miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt elnöke és államfőjelöltje magabiztosan megnyeri az elnökválasztás első fordulóját, a második fordulóban pedig George Simionnal küzdhet meg – derül ki egy felmérésből.
November elejéig összesen 689 veszélyes szökevényt hoztak vissza az országba – közölte honlapján az igazságügyi minisztérium.
Ilie Bolojan jelenlegi Bihar megyei közgyűlési elnök pártelnökké választásához kötné a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) való koalíciót Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, aki az RMDSZ-t is bevonná a koalícióba.
Rareș Bogdan, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke nem hisz Marcel Ciolacunak a George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét ért, orosz kapcsolatokkal való vádak ügyében.
szóljon hozzá!