Fotó: diicot.ro
Román és külföldi állampolgárok által létrehozott, Románia több térségére kiterjedő embercsempész-hálózat tagjait vették őrizetbe a román hatóságok – közölte kedden a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
2024. január 23., 19:532024. január 23., 19:53
2024. január 23., 19:542024. január 23., 19:54
A nagyváradi határrendészek a rendőrség Arad megyei szervezett bűnözés elleni szolgálatának nyomozóival közösen hétfőn tartottak házkutatást 35 Arad, Bihar, Brăila, Dolj és Vrancea megyei helyszínen, amelynek nyomán
Az eddig összegyűlt bizonyítékok alapján a nyomozók kiderítették, hogy a Romániából, Szíriából, Afganisztánból, Bangladesből, a Fülöp-szigetekről, Nepálból, Egyiptomból, Törökországból, Fehéroroszországból, Olaszországból és Ausztriából származó gyanúsítottak piramis-szerkezetű bűnszövetkezetet hoztak létre migránsok Nyugat-Európába csempészése érdekében.
irányításukkal a bűnszövetkezet tagjai 2023 márciusa és 2024 januárja között több mint 250, többnyire bukaresti és temesvári, román tartózkodási engedéllyel és munkavállalási vízummal rendelkező migránst gyűjtöttek össze, akiket ezt követően temesvári, aradi és nagyváradi helyszíneken szállásoltak el, amíg megszervezték átszöktetésüket a magyar határon Nyugat-Európa felé. A nyomozók szerint a migránsok egy részét az ország nyugati határán található állomásokról induló nemzetközi tehervonatok vagonjaiban bújtatták el.
Az egyik gyanúsítottról megállapították, hogy több alkalommal hamis iratokat mutatott be a román hatóságoknak.
A 35 lefolytatott házkutatás során a nyomozók 22 485 euró és 26 809 lej készpénzt, 40 mobiltelefont, 250 külföldi útlevelet és tartózkodási engedélyt, két laptopot és memóriakártyákat foglaltak le bizonyítékként, illetve biztosítékként zár alá helyeztek hat személygépkocsit.
A vádhatóság 9 gyanúsított előzetes letartóztatásba és 12 gyanúsított háziőrizetbe helyezését kérte az Arad megyei törvényszéktől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
szóljon hozzá!