A felmelegedés hegyvidéken is érezteti hatását, a második hét elejére 3-4 fokos csúcsértékek és 0 fok körüli minimumok várhatók
Fotó: Varga György/MTI
A hidegebb és enyhébb időszakok váltakozása és nem túl bőséges csapadék várható országszerte az elkövetkező két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 2021. december 20-a és 2022. január 2-a közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
2021. december 20., 15:102021. december 20., 15:10
E szerint Erdélyben a sokéves átlagnak megfelelő nappali csúcshőmérsékleti értékekkel (1 Celsius-fok körül) indul a hét, majd 21-23-án a -4 és -2 fok közötti értékek lesznek jellemzők. Ezt követően enyhül az idő karácsonyra, december 25-27-én már 8-9 fok körüli nappali csúcsértékek várhatók. December 28-ától fokozatosan ismét lehűl a levegő, január első napjaiban 0 fok körül alakulnak a csúcsértékek.
A december 25. és 28. közötti enyhülés 1-2 fokkal viszi fagypont fölé az éjszakai hőmérsékleti értékeket. A kéthetes időszak végéhez közeledve ismét -8 és -6 fok körüli minimumok várhatók. Nagy térségekre kiterjedő, de mennyiségben nem jelentős csapadékra december 24-e és 27-e között lehet számítani. Helyenként december 28-a és január 2-a között is eshet, illetve december 20-án is – írja az Agerpres.
A Bánságban és a Körös-vidéken az időszaknak megfelelő, 3-4 fokos csúcshőmérsékleti értékekkel indul a hét, kedden és szerdán azonban 0 és -2 közötti értékek várhatók. A felmelegedés hatására karácsony környékén már 10-12 fokos nappali csúcsértékekre lehet számítani. December 28-án 6-8 fok körül, január első napjaiban pedig 2-3 fok körül alakul a hőmérséklet. Az éjszakák a kéthetes időszak elején és végén hidegek lesznek (-8 és -6 fok körül, illetve -4 fok körül alakulnak a minimumok), december 25. és 27. között azonban 4-5 fok várható.
December 27-e után ismét -5 és -4 fok körül alakul a nappali, valamint -10 és -9 fok között az éjszakai hőmérséklet. Csapadék a kéthetes időszak elején, illetve december 23-a után lehetséges.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
Elfogadta szerdán a kormány a 2024-2030-as időszakra szóló országos szülőtámogatási stratégiát.
Kilenc év telt el a 65 halálos áldozatot követelő bukaresti Colectiv-tragédia óta, és még mindig nem készültek el a súlyos égési sérüléseket kezelő romániai központok.
Az év első kilenc hónapjában tíz százalékkal, csaknem 300-ra emelkedett a román-bolgár államhatár folyami szakaszán elfogott határsértők száma a tavalyi év azonos időszakához képest – közölte szerdán a határrendészet giurgiui regionális felügyelősége.
A Föld klímája vészes tempóban változik, és a legfrissebb adatok szerint már 1,48 Celsius-fokkal meghaladta az iparosodás előtti átlaghőmérsékletet. Románia is keményen szembesül a következményekkel.
szóljon hozzá!