Fotó: Kiss Gábor/MTI
Kelemen Hunor azt fogja támogatni, hogy november 30-án tartsák az államelnök-választás első fordulóját és december 8-án a másodikat.
2024. június 28., 15:462024. június 28., 15:46
Az RMDSZ elnöke a RFI-nek nyilatkozott erről, miután Marcel Ciolacu kormányfő, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke a pénteki kormányülés elején bejelentette, hogy hétfőre konzultációra hívja a parlamenti pártok vezetőit az államelnök-választás időpontjáról.
Marcel Ciolacu a pénteki kormányülés elején bejelentette, hogy a kormányfőhelyettesekkel együtt hétfőre konzultációkra hívja a parlamenti pártok vezetőit az államelnök-választás időpontjáról, amelyben továbbra sincs egyezség a két kormánypárt között.
Kelemen nehezményezte, hogy a kormány nem tartja magát a korábban bejelentett dátumokhoz. „Hogy bízhatsz azokban, akik bejelentettek egy menetrendet, és utána nem tartják be a szavukat? Nem ez az első eset. (...) Én úgy látom, hogy tartaniuk kellett volna magukat a már meghozott döntéshez. Itt van előttem a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bizottságának döntése, amely szerint a kitűzött dátumok szeptember 15. és szeptember 29. (...)
– fogalmazott az interjúban az RMDSZ vezetője.
Marcel Ciolacu a pénteki kormányülés elején kifejtette, hogy eddig a kormányzást még a választási kampányban sem befolyásolták a politikai feszültségek, mert a koalíciós partnerek megértették, hogy „ez a kormány nem a koalícióé vagy valamelyik politikai párté, hanem Romániáé”. Szerinte a kormány tagjainak pártállástól függetlenül óriási felelőssége van az ország stabilitásának biztosításában. „A választások körüli huzavona befolyásolja a partnerek közötti bizalmat, és véleményem szerint ennek véget kell vetni” – tette hozzá.
„Ez a helyes hozzáállás, nem pedig egy olyan miniszter leváltása, akinek a saját pártja megtiltotta, hogy előterjesszen egy korábban egyeztetett jogszabályt” – jelentette Ciolacu a liberális párti belügyminiszterre utalva. Hozzátette: nem enged a provokációknak, és nem kíván kormányválságot és instabilitást előidézni Romániában – írja az Agerpres hírügynökség.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
szóljon hozzá!