Elhárította az illetékességet az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a 13-as számú, a büntető törvénykönyvet és a perrendtartást módosító kormányrendelettel kapcsolatos ügyben, és a legfőbb ügyészség hatáskörébe utalja a nyomozás folytatását.
2017. február 27., 12:042017. február 27., 12:04
2017. február 27., 12:582017. február 27., 12:58
A vádhatóság szerint a vizsgálatok nem igazolták korrupciós bűncselekmények gyanúját, ezért a DNA lezárja az ügyet. Felmerült azonban más jellegű bűncselekmények elkövetésének gyanúja, amelyek kivizsgálása a legfőbb ügyészség illetékességébe tartozik.
Az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény értelmében a DNA ügyészei elrendelték az általuk indított nyomozás lezárását, mivel a vizsgálat nem igazolta a gyanút, miszerint egy párt vezető tisztségviselői befolyásukat és tekintélyüket latba vetve fogadtatták el január 31-én este a büntető törvénykönyv és a büntetőjogi perrendtartási törvénykönyv módosításáról szóló 13-as számú sürgősségi kormányrendeletet, hogy illetéktelen haszonra tegyenek szert bűnvádi eljárás alatt álló vagy elítélt személyek érdekeinek pártolásával. A közlemény megállapítja, hogy a tanúk kihallgatása és a lefoglalt dokumentumok áttanulmányozása nyomán nem találtak olyan bizonyítékokat, amelyek korrupciós bűncselekmények gyanújára utalnának.
A vádhatóság ugyanakkor közli, hogy a bűnügyi nyomozás alatt felmerült más bűncselekmények gyanúja, például bűnpártolás, a kormány vagy egy minisztérium tevékenységével kapcsolatos adatok rosszhiszemű közlése a parlamenttel vagy az államfővel az államérdeket sértő tettek leplezése érdekében, okiratok és bizonyítékok elrejtése vagy megsemmisítése, hamis okirat kiállítása.
Mivel ezeknek a feltételezett bűncseleményeknek a kivizsgálása nem tartozik a DNA hatáskörébe, a nyomozó hatóság elrendeli az ügy szétválasztását és a legfőbb ügyészség hatáskörébe való utalását – mutat rá a közlemény.
Lelki és érzelmi problémák miatt hívták tavaly a legtöbben az 116111-es gyermeksegélyező számot – derül ki a gyermeksegélyező telefonközpontot működtető egyesület (Asociaţia Telefonul Copilului) keddi tájékoztatásából.
A romániai választópolgárok 83,5 százaléka fontosnak tartja a jelöltviták megszervezését az elnökválasztás előtt – derült ki az INSCOP Research felmérésének kedden közölt eredményeiből.
Tagja volt ugyan a kommunista pártnak, de nem volt kommunista – állította a múltjával kapcsolatosan Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke és államfőjelöltje.
A bukaresti védelmi minisztérium (MAPN) törvénytervezetet dolgozott ki, amelynek elfogadása lehetővé tenné, hogy Románia hatékonyabban védekezzen a légterét megsértő drónok ellen, és adott esetben lelője azokat – közölte hétfőn a Digi24.ro hírportál.
A megyei jogú városok az utóbbi két évben összesen 116 oktatással kapcsolatos beruházáshoz kaptak támogatást az oktatási minisztériumtól – jelentette ki hétfőn Ligia Deca.
Földrajzi közelsége miatt Románia Ukrajna újjáépítésének tökéletes logisztikai csomópontja lehetne – jelentette ki Radu Oprea gazdasági miniszter egy hétfői vállalkozói rendezvényen.
Magyarországot és Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is belekeverné a Nemzeti Liberális Párt (PNL) a romániai választási kampányba.
A romániai polgárok többsége Nyugat-barát államfőt szeretne – derül ki egy friss felmérésből.
Ha a románok november 24-én kellő számban járulnak az urnákhoz, Marcel Ciolacut „már az első fordulóban le lehet győzni, nem csak a másodikban”, a különbség 2000-hez képest az, hogy ma már „nem Iliescu nyer” – jelentette ki George Simion.
Az idei év első nyolc hónapjában 1,186 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia.
szóljon hozzá!