Darius Vâlcov volt pénzügyminiszter Bariban húzódhatott meg
Fotó: Gov.ro
Észak-Olaszországban tartózkodhat Darius Vâlcov volt pénzügyminiszter, Slatina város korábbi polgármestere, akit még a hónap elején ítélt letöltendő szabadságvesztésre a bukaresti legfelsőbb bíróság korrupció miatt.
2023. május 18., 19:122023. május 18., 19:12
Román hivatalos források szerint a korábbi politikus Milánó környékén bujkál, ahol több üzleti érdekeltséggel is rendelkezik, de az olasz hatóságok hivatalosan még nem bukkantak a nyomára. Vâlcov a feltételezések szerint Bari városának ítélőtábláján próbálkozhat megakadályozni a kiadatási eljárást,
Mint arról beszámoltunk, a volt pénzügyminiszter, Slatina város korábbi polgármesterét a legfelsőbb bíróság hat év börtönbüntetésre ítélte befolyással üzérkedés és pénzmosás miatt. Alapfokon Vâlcov nyolc év börtönbüntetést kapott, ezt a legfelsőbb bíróság öttagú testülete hat évre csökkentette, miután megállapította, hogy a tisztséggel összeférhetetlen pénzügyletek bűncselekménye elavult.
Amint az Agerpres megírta,
Nem ő az egyetlen közismert személy, akinek eddig hiába kérte a kiadatását a román igazságszolgáltatás. A bukaresti igazságügyi tárca szerdán összesítette a névsort.
Paul herceg nemzetközi körözés alatt áll, miután 3 év 4 hónap börtönbüntetésre ítélték befolyás vásárlása és hivatali visszaélésben való bűnrészesség miatt.
Sebastian Ghiță volt parlamenti képviselő Szerbiában tartózkodik, miután 2016 decemberében elmenekült az országból, és jelenleg több büntetőügye van a román bíróságok és ügyészségek előtt. Alina Bica, a Szervezettbűnözés -s Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) volt főügyésze ellen a bukaresti bíróság európai elfogatóparancsot adott ki annak a 4 éves börtönbüntetésnek a végrehajtása érdekében, amelyre bűnpártolás bűntette miatt jogerősen elítélték. Olaszország megtagadta az ítélet végrehajtását, és elrendelte, hogy az ítéletet Olaszországban ismerjék el és hajtsák végre.
Ionel Arsene, a Neamț megyei közgyűlés korábbi, korrupció miatt hat év nyolc hónap szabadságvesztésre ítélt elnöke esetében a romániai fogva tartás körülményeire való tekintettel megtagadták a kiadatást, az olasz ügyészség fellebbezett.
Sorin Oprescu volt bukaresti főpolgármestert Görögországban tartóztatták le, amely
Sorin Oprescut a Görög Köztársaságban tartóztatták le a bukaresti bíróság által kiadott európai elfogatóparancs alapján, amely 10 év 8 hónap börtönbüntetés végrehajtását kérte szervezett bűnözői csoport létrehozásáért, pénzmosásért és korrupciós bűncselekményekért.
Daniel Dragomir, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) volt ezredese ügyében a bukaresti bíróság európai elfogatóparancsot adott ki 3 év 10 hónap börtönbüntetés végrehajtása céljából, befolyással való üzérkedés, pénzmosás, magánokirat-hamisítás bűncselekmények miatt. Olaszország azonban a romániai fogva tartás körülményeire hivatkozva megtagadta az elfogatóparancs végrehajtását. Az olasz hatóságok a bukaresti bíróság által kiállított igazolások, köztük az elítélt olaszországi lakóhelyéről és adóazonosító jeléről szerzett információk újbóli átadását is kérték.
Olaszország kiemelt célpontja az igazságszolgáltatás elől menekülő romániai politikusoknak és egyéb közszereplőknek, mivel
A hatályos törvények szerint az olasz bíróságok csak abban az esetben utasíthatják el a kiadatási kérelmet, ha az érintett legalább öt éve letelepedett az országban. Ennek nyomán számos romániai érintett „rákészül” a menekülésre, és már jóval az évekig tartó tárgyalás végére pontot tevő jogerős ítélet kimondása előtt vállalkozást indítanak Olaszországban.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor csütörtökön kijelentette, hogy várja a kormánykoalíció reakcióját a kolozsvári magyar fiatalok bántalmazásának ügyére.
Ilie Bolojan ügyvivő államfő csütörtökön a Cotroceni-palotában munkamegbeszélést tartott a védelmi ipar és az ágazat fontosabb szakszervezeteinek képviselőivel.
Zár alá vették az ügyészek az uzsorával és zsarolással gyanúsított Bercea Mondialu és családtagjainak a vagyonát. A vagyonzár hét személyautóra, 41 bankszámlára és több mint 40 ingatlanra (telkek és lakások) vonatkozik.
Afrikai illegális bevándorlók és őket segítő román, illetve moldovai embercsempészek elfogásáról számolt be csütörtökön a román és a moldovai határrendészet.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról – közölte a csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
szóljon hozzá!