Állatok indokolatlan elpusztításáért vagy kínzásáért 1-től 3 év szabadságvesztés kiszabását ajánlotta a képviselőház jogi bizottsága az állatok bántalmazása elleni törvényről szóló vita során. Súlyos esetben 7 éves börtönbüntetést szabhatnak ki állatkínzásért az alsóház jogi bizottságának ajánlása értelmében.
2017. április 25., 17:552017. április 25., 17:55
2017. április 25., 18:252017. április 25., 18:25
A jogász képviselők ezzel valójában lecsökkentették a szenátus jogi bizottsága által előírt büntetéseket, amelyek 2-től 7 évig terjedő, illetve súlyos esetben 10 évig terjedő szabadságvesztést szabtak meg bizonyos esetekben.
A szankciók azokra vonatkoznának, akik szándékosan és indokolatlanul háziállatot vagy fogságban lévő vadállatot megölnek, rájuk lőnek, állatok közti viadalt szerveznek, élő állatot használnak fel más állatok idomításához, az állatokat megsebzik vagy kínozzák, illetve nem gyógykezelési okból sebészeti beavatkozást végeznek el rajtuk, mint amilyen például a farok vagy a fülek levágása, a hangszálak eltávolítása, a fogak hegyesre csiszolása, karmok lemetszése.
A börtönbüntetés mellett a bírói testület 5-10 évre eltilthatja a vádlottat az állattartástól a tervezet szerint. Terhelő körülmény lenne, ha az állatot bántalmazó személy feladatkörébe tartozik az állatok védelme, ellátása, gondozása, idomítása, orvosi kezelése, vagy ha a bántalmazást két vagy több személy követte el – ilyen esetekben a börtönbüntetés 2-7 év lehet.
A javaslat szerint 5 000 és 30 ezer lej közötti pénzbírság szabható majd ki azokra, akik rossz körülmények között tartanak állatot. A tíz parlamenti képviselő által benyújtott törvénytervezetről a képviselőház plénuma fog döntéshozó kamaraként szavazni.
A szavazatok több mint 90 százalékos feldolgozottsága alapján valamennyi közvélemény-kutatásra rácáfolva a függetlenként indult Călin Georgescu szerepel az első helyen 22 százalékkal a romániai államfőválasztás első fordulójában.
Călin Georgescu független jelölt a zt nyilatkozta a felmérések eredményeinek közzététele után, hogy a román nép békét akar, és ezt az óhaját „nagyon hangosan” fejezte ki.
Marcel Ciolacu, a PSD vezetője az eredmények ismertetése után az nyilatkozta, hogy a mai (vasárnapi – szerk.) választás az egyensúlyról és a stabilitásról szólt.
A várakozásoknak megfelelően Marcel Ciolacu miniszterelnök nyerte a romániai államfőválasztás első fordulóját, benyűjtve a szavazatok 25 százalékát az exit poll adatok szerint.
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
Az Országos Audiovizuális Tanács vasárnap tájékoztatta a Központi Választási Irodát és az Állandó Választási Hatóságot arról, hogy bizonyos internetes oldalak közzétették a választási exit poll felmérések eredményeit, ami sérti a választási törvényt.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adatai szerint elérte a 30 százalékos érvényességi küszöböt a bukaresti referendumon vasárnap szavazók aránya.
Ludovic Orban, a Jobboldal Ereje elnöke vasárnap reggel a szavazata leadása után kijelentette, hogy hamis információk terjednek az államelnökjelöltségtől való visszalépéséről.
A vasárnap reggeli urnanyitás óta a kora délutáni órákig 80 választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Vizsgálat indult Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő ellen azzal a gyanúval, hogy a szavazófülkében felvételt készített a szavazólapjáról – tudta meg vasárnap rendőrségi forrásokból az Agerpres.