Fotó: Facebook/Alexandru Rafila
Csak tervezett, komoly és szisztematikus ellenőrzéssel lehet elviselhető szintre korlátozni a betegszabadságok kiállítását – jelentette ki hétfőn Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.
2024. március 04., 17:232024. március 04., 17:23
A tárcavezető ugyanakkor jelezte, az ellenőrzés nem az általa vezetett minisztérium feladata, és nem kíván tanácsokat osztogatni, de szerinte így kellene eljárni.
Rafila az Agerpres hírügynökség szerint arról is beszélt, hogy
a tavalyi vizsgálatok például megyénként átlagban egy orvosra terjedtek ki.
A miniszter reményét fejezte ki, hogy az országos intézmény élén történt vezetőcserével az ellenőrzések száma is nőni fog.
Az egészségügyi miniszter csütörtökön kijelentette, hogy vannak olyan orvosok, akik nagy számban állítanak ki betegszabadságokat, és esetükben ellenőrizni kellene, hogy minden esetben indokolt-e ez az intézkedés.
Csak az idei év első negyedében 23 ezer évnyi betegszabadságot vettek ki az alkalmazottak Romániában – derül ki az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) adataiból.
Ilie Bolojan miniszterelnök a Hivatalos Közlönyben szerdán közzétett határozataiban megszabta az öt kormányfőhelyettes feladatkörét.
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) megfellebbezte a ploiești-i bíróság ítéletét Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről – értesült szerdán ügyészségi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Csütörtökön elsőfokú hőségriasztás van érvényben 15 nyugat- és dél-romániai megyében – figyelmeztetett szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Orosz, ukrán és moldovai állampolgárokat hamis román személyazonossági okmányokhoz juttató Botoșani megyei hivatalnokok ellen indított büntetőeljárást a legfőbb ügyészség.
Oroszország szerda hajnalban újabb dróntámadást intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra és folyami kikötők ellen, ezért a román légierő két F-16-os harci gépet küldött a térségbe megfigyelés alatt tartani a román légteret.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 19 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy a kormány nem készül leépítésekre az egészségügyben.
Alkotmányellenesnek nyilvánította kedden az alkotmánybíróság a volt államfőket megillető juttatásokat eltörlő törvénymódosítást – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres. A keresetet Traian Băsescu kezdeményezte 2022-ben.
A romániai polgárok többsége szerint Románia rossz irányba halad, és az Ilie Bolojan vezette új kormány sem lesz képes jó irányba fordítani – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Keddi ülése után a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) állásfoglalást tett közzé, amely szerint a bírák és ügyészek bérezése és nyugdíjazásuk rendszere nem kiváltság, hanem a jogállásuk alapvető eleme.
szóljon hozzá!