Fotó: Sebastian Burduja/Facebook
Az erkölcsi bizonyítványok ingyenesen igényelhetők a Ghiseul.ro ügyintéző portálon – szögezte le Sebastian Burduja digitalizációért felelős miniszter.
2023. február 20., 12:042023. február 20., 12:04
A tárcavezető mindezt annak kapcsán mondta el, hogy egy magánszemélyek által üzemeltetett honlapon pénzt kérnek az ezzel kapcsolatos ügyintézésért.
A tárcavezető vasárnap este a Prima TV-nek nyilatkozva elmondta, a Ghiseul.ro-n vagy a belügyminisztérium által létrehozott felületen bárki létesíthet fiókot, majd néhány kattintással a nap bármely órájában igényelheti az erkölcsi bizonyítványt, többé nem függ senki a hivatalnokoktól.
Burduja szerint „a piac megpróbált megoldást találni a problémára”, néhány „nagyon kreatív” személy ugyanis létrehozott egy honlapot, amelyen keresztül ők közvetítenek az igénylők és a hatóság között – csakhogy ezért jókora összeget, akár 300 vagy 500 lejt is elkérnek.
A honlapon azt ajánlják, hogy a szükséges okmányok beküldése után az ügyintézőik igénylik az erkölcsi bizonbyítványt, amiért természetesen közvetítői díjat számolnak fel – ezt online lehet kiegyenlíteni.
Ennek nyomán sokan panaszkodtak, hiszen a hivatalos álláspont szerint az erkölcsi bizonyítványok online igénylése ingyenes.
A miniszter elmondta: a honlap üzemeltetői semmilyen törvénytelenséget nem követtek el.
Leszögezte ugyanakkor: aki nem ezen a honlapon keresztül, hanem a hivatalos hatósági portálokon igényli az erkölcsi bizonyítványt, annak semmit sem kell fizetnie érte.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!