Az igazságügyi minisztérium készen áll a Sebastian Ghiţă elleni kiadatási eljárás elindítására, már csak az ehhez szükséges bírósági végzésekre vár – nyilatkozta kedden Tudorel Toader tárcavezető.
2017. április 18., 13:082017. április 18., 13:08
2017. április 18., 14:162017. április 18., 14:16
„Jelen pillanatban várjuk, hogy az illetékes bíróságok ellenőrizzék a kiadatási eljárás elindításának megalapozottságát és törvényességét, és elküldjék az erről szóló végzést. Amint megkapjuk ezeket a határozatokat, elindítjuk a kiadatási eljárást, elküldjük a kérést. Az igazságügyi minisztérium már előkészítette a procedúrát, a törvény értelmében azonban várnunk kell, amíg megkapjuk a bírósági végzéseket\" – jelentette ki az igazságügyi miniszter.
A tárcavezető hangsúlyozta, nagyon fontos pontosan betartani a törvényes procedúrát, ellenkező esetben azt érvénytelennek nyilváníthatják. Tudorel Toader azt is elmondta, sürgősségi eljárással tárgyalva az ügyet a bíróságnak legfeljebb három napon belül határozatot kell hoznia, és amennyiben azt nem fellebbezi meg az ügyészség, jogerőre emelkedik a végzés.
A miniszter szerint az Interpol hétfőn közölte az illetékes romániai hatóságokkal, hogy Sebastian Ghiţăt 18 napos előzetes letartóztatásba helyezték. A tárcavezető úgy véli: az, hogy a volt parlamenti képviselő ellen eljárást indítottak Szerbiában, amiért hamis iratokkal akarta igazolni magát, nem fogja akadályozni a kiadatási eljárást.
Arra a kérdésre, hogy politikai menedékjogért folyamodhat-e Ghiţă Szerbiában, Toader így válaszolt: az üzletember-politikus természetesen próbálkozhat a politikai menedékjog intézménye adta lehetőséggel. Sebastian Ghiţă üzletembert, volt politikust péntek hajnalban vették őrizetbe Belgrádban. A volt parlamenti képviselő decemberben szökött meg a román hatóságok elől, amelyek több korrupciós ügyben is nyomoznak ellene.
A védelmi minisztérium pénteken figyelmeztetett, hogy félrevezető információk terjednek a nyilvánosságban a Romániai légteréről, illetve az országban végrehajtott katonai műveletekről szóló törvénytervezetekkel kapcsolatban.
Igaz ugyan, hogy Románia és Bulgária januártól a schengeni övezet teljes jogú tagjává válik, azonban ez nem jelenti azt, hogy nem kell kontrollra számítani.
Nem hogy előzetes letartóztatásba nem helyezte a Prahova megyei törvényszék Horaţiu Potrát, de még a bűnügyi felügyeletet sem tartotta indokoltnak.
Keddtől péntekig 1117 ellenőrzést végzett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) a szuper- és hipermarketekben, és összesen 4,24 millió lejre róttak ki bírságot.
Influenszereket és Călin Georgescu kampánystábjának több tagját hallgatják ki pénteken a Román Rendőrség székhelyén – tájékoztatták az Agerpres hírügynökséget ügyészségi források.
Házkutatást tartanak pénteken a legfőbb ügyészség irányításával olyan személyeknél, akik az elnökválasztások érvénytelenítése után utcai megmozdulásokra, közéleti szereplők meggyilkolására és középületek felrobbantására biztatták követőiket.
A közös kormányzásra készülő pártoknak közös jelöltet kell állítaniuk a jövőre esedékes államfőválasztáson – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) székhelyén vizsgálódtak az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) ügyészei pénteken érkeztek, a célkeresztben Diana Șoșoacă pártja, az SOS Románia áll.
Antiszemitizmussal és felbujtással gyanúsított személyeknél tartottak házkutatást a rendőrök pénteken két Argeş megyei helyszínen.
Elismerte Călin Georgescu, az elnökválasztás azóta megsemmisített eredményű első fordulójának győztese, hogy ő is ott volt szombaton este azon a farmon, ahol a biztonságáért felelő neolegionárius Eugen Sechila és Horațiu Potra találkozott.