Újabb tüntetés. Az új nyugdíjtörvény előírásaival elégedetlenek a bányászok
Fotó: Silviu Matei/Agerpres
A jelenlegi nyugdíjtörvény hátrányosan megkülönbözteti a különleges munkakörülmények között dolgozókat a normális munkakörülmények között dolgozókkal szemben – jelentette ki csütörtökön Dumitru Pîrvulescu, a bánya- és energiaipari szakszervezeti szövetség (FNME) elnöke.
2024. október 17., 14:192024. október 17., 14:19
A szakszervezeti vezető annak kapcsán nyilatkozott az Agerpres hírügynökségnek, hogy 11 és 13 óra között a bánya-, energia- és acélipari szakszervezetek az új nyugdíjtörvény előírásai miatt tüntettek a kormány székháza előtt.
A szakszervezeti vezető elmondta, a korábbi nyugdíjtörvény szerint a nagyon nehéz munkakörülmények miatt a bányászatban, energiaiparban, acéliparban és vasiparban dolgozók bizonyos kedvezményekben részesültek.
Több száz bányász és energetikai dolgozó tiltakozik szerdán a kormány székhelye előtt a nyugdíjak újraszámolása és az energetikai rendszer helyzete miatt; képviselőik újabb tárgyalásokat akarnak a kabinet képviselőivel.
Kifejtette, hogy a jelenlegi nyugdíjtörvény a bánya-, energia- és acélipari dolgozóknak ugyanazokat a nyugdíjfeltételeket kellene hogy biztosítsa, mint a korábbi törvény, mivel ugyanolyan nehéz és veszélyes munkakörülmények között dolgoznak, amelyek súlyosan károsíthatják az egészségüket. Ezért a szakszervezetek
A szakszervezetek arra is figyelmeztetnek, hogy a jelenlegi törvény sérti a járulékfizetés elvét, mivel a jogszabály szerint a nehéz vagy különleges munkakörülményekért járó többletpontokat már nem a munkavállalók fizetése, hanem egységesen az országos bruttó átlagbér alapján számolják ki. Dumitru Pîrvulescu elmondta, a miniszterelnöki kancellárián várhatóan fogadják a tüntetők küldöttségét.
Több százan tüntetnek csütörtök délelőtt a munkaügyi minisztérium előtt az új nyugdíjtörvény ellen.
A bukaresti kormánypalota előtti téren tüntetnek csütörtökön 10 és 14 óra között a Romániai Nemlátók Egyesületének tagjai. Elégedetlenségük fő oka az új nyugdíjtörvény, amely szerintük súlyosan megrövidíti a látássérülteket.
A bukaresti Győzelem téren tüntetnek hétfőn 10 és 14 óra között a fogyatékkal élő nyugdíjasok.
Elsősegélyben részesítettek a hegyimentők kedden egy fejsérüléseket szenvedett 9 éves kislányt, akire eszméletlenül találtak rá a Bilea-tó közelében.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden az igazságszolgáltatás reformjáról egyeztetett Alex Florența legfőbb ügyésszel, különös tekintettel a bírák és ügyészek nyugdíjazásának új szabályozására, ami része a második deficitcsökkentő csomagnak.
A tanügyi szakszervezeti szövetségek elutasították Ilie Bolojan miniszterelnöknek azt a kijelentését, miszerint az elmúlt években csökkent volna a tanárok kötelező heti óraszáma.
Újabb szociáldemokrata párti (PSD) politikus utasította el, hogy a párt közösen kormányozzon a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR).
Az országos helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt beruházások tervezett módon folytatódnak, hogy a 2026. augusztus végéig megvalósítható projekteknek biztosított legyen a finanszírozásuk – jelentette ki hétfőn Ilie Bolojan.
Nicușor Dan hétfőn családostól Verespatakon járt, ahol meglátogatta a római kori tárnákat, és találkozott a Fogadj örökbe egy házat Verespatakon műemlékvédelmi program önkénteseivel.
Nőtt a többszörös kibertámadás lehetősége a romániai energetikai rendszer ellen az energiaügyi minisztérium szerint, ami nyomást gyakorolna az árakra, a kormány ezért kiberbiztonsági incidensekre reagáló központot kíván létrehozni.
A betétdíjas visszaváltási rendszer (RetuRO) keretében külön rekeszeket szerelhetnek fel a szemetesekre, hogy megelőzzék a betétdíjas csomagolások utáni guberálást.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy a második deficitcsökkentő csomag közigazgatással és az adómódosításokkal kapcsolatos intézkedéseiről további egyeztetésekre van szükség a koalícióban.
Az elmúlt öt egyetemi évben (2019–2024) több mint 55 000 külföldi hallgató végzett alap-, mester- és doktori képzésen romániai egyetemeken – derül ki a Profit.ro által ismertetett hivatal
szóljon hozzá!