„Decát a fogdába!” – hirdeti a miniszternek szóló üzenet a tiltakozó diákok egyik feliratán
Fotó: Diákképviselők Egyesülete/Facebook
Az oktatási minisztérium bukaresti székhelye előtt tüntetett kedden több tanuló, mert nem értenek egyet Ligia Deca miniszternek a diákstatútumot módosító javaslatával, amely szerint elkülönítenék az órákat zavaró diákokat.
2024. június 25., 17:552024. június 25., 17:55
2024. június 25., 17:572024. június 25., 17:57
Lorena Drăguşin, a Diákképviselők Egyesületének elnöke elmondta, a szaktárca két „problematikus” tervezetet is közvitára bocsátott a napokban. Az egyik a diákstatútumot módosítaná és előírja, hogy az órán rosszul viselkedő diákokat a tanár döntésére egy erre kijelölt teremben különítik el.
„Ezáltal csak kirekesztik őket, de a valódi probléma nem oldódik meg. Ezeknek a tanulóknak inkább pszichológiai tanácsadásra lenne szükségük” – fogalmazott az elnök. Lorena Drăguşin szerint ugyanakkor az intézkedés nem mindenhol kivitelezhető, sok vidéki iskolában sem kellő számú tanár, sem helyiség nincs erre.
Fotó: Diákképviselők Egyesülete/Facebook
A másik tervezet, amely ellen tiltakozik a Diákképviselők Egyesülete, kötelezővé tenné a szülők számára, hogy hozzájáruljanak gyermekeik személyes adatainak feldolgozásához. Drăguşin szerint a diákképviselők azt is sérelmezik, hogy a minisztérium nem konzultált velük a tervezetek kidolgozásakor.
A szervezet kéri a két jogszabályjavaslat visszavonását, illetve annak a diákstatútumnak az elfogadását, amelyet a Diákképviselők Egyesülete, a Mentsük meg a gyermekeket szervezet és a diákszervezetek közösen dolgoztak ki, és amely egyebek mellett szavatolja a pihenéshez és a szabadidőhöz való jogukat, illetve védelmet biztosít a jogsértés miatt panaszt tevő diákoknak.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
Biztonsági intézkedéseket rendeltek el kedden három bukaresti közintézménynél, miután rózsaszínes-fehér színű anyagot tartalmazó borítékot kaptak – közölte a fővárosi rendőrség.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) „több mint 50 millió eurót” költött közpénzekből választási propagandára az utóbbi öt évben.
Félmillió euró értékű adózatlan cigarettát foglaltak le a román hatóságok a szeretvásári ukrán–román közúti határátkelőnél – közölte kedden a román határrendészet.
A hatóságok kitoloncoltak Romániából két nepáli és egy Srí Lanka-i állampolgárt, akik illegálisan tartózkodtak az ország területén.
Határozottan cáfolta Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció államfőjelöltje, hogy megválasztása esetén ismét bevezetnék a kötelező sorkatonai szolgálatot.
Az Andrew és Tristan Tate testvérpárt a DIICOT székhelyére várják kedden, ahol az üggyel foglalkozó ügyész közölni fogja velük, hogy meghosszabbítják esetükben a bűnügyi felügyeletet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek ügyészségi források.
Az nem kérdéses, hogy George Simion megnyeri a tavalyi elnökválasztás érvénytelenítése miatt idén májusra kiírt új megmérettetés első fordulóját, a második helyért viszont kiélezett verseny zajlik – derül ki a felmérésekből.
A valóban rászoruló háztartások támogatást kapnak július elseje után az áramszámlák kifizetésében – ígérte az energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!