Már 16 halálos áldozata van Romániában annak a kanyarójárványnak, amely elsősorban az ország nyugati, délnyugati megyéiben terjed – közölte vasárnap a Digi24 hírtelevízió. A kórt román páciens hurcolta be Belgiumba.
2017. február 26., 11:182017. február 26., 11:18
2017. február 26., 14:272017. február 26., 14:27
2016 eleje óta 3109 kanyarós megbetegedést diagnosztizáltak az országban, és ebben az időszakban tizenhatan vesztették életüket a betegség szövődményei miatt. Amint a hírtelevízió közölte, korábban átlagosan 7-8 kanyarós esetet jegyeztek évente.
A legtöbb megbetegedést a Bánságban észlelték. Krassó-Szörény megyében 726, Arad megyében 617, Temes megyében 568 esetet jegyeztek, de Erdély belső megyéiben is sok a kanyarós beteg. Maros megyében 311, Beszterce-Naszódban 129 esetben állapították meg a kórt.
Alexandru Rafila járványügyi szakértő a hírtelevíziónak elmondta, soron kívül kezdték oltani az egy évnél kisebb gyermekeket kanyaró ellen, hogy megállítsák a járvány terjedését. Hozzátette, az áldozatok többsége ebből a korosztályból került ki. A hírtelevízió közlése szerint az év elején Belgiumban megjelent kanyarójárványnak is romániai eredetet tulajdonítanak. Az első megbetegedést ugyanis olyan embernél tapasztalták, aki korábban Romániában járt. Alexandru Rafila hozzátette: amíg nem sikerül egész Európában a beoltottság szintjét növelni, időről időre törvényszerűen meg fognak jelenni a mostanihoz hasonló járványok.
A bukaresti egészségügyi minisztérium szerint „a felelőtlen oltásellenes kampány\" a hibás a járványért. A kanyaró elleni vakcina beadását 2014-ben kezdték tömegesen megtagadni Romániában egyes televíziós személyiségek és az ortodox egyházhoz közel álló alapítványok által indított ellenkampány hatására. A szaktárca a járvány megfékezése érdekében csökkentette az olthatóság alsó határát, így a már 9 hónapos csecsemők is beolthatók. Eddig minimum egyéves korban kaphattak a gyerekek kanyaróellenes vakcinát.
Előállították a rendőrök csütörtök este a Călin Georgescu szűk környezetéhez tartozó Eugen Sechilát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadta az elnökválasztási kampányban felhasznált összegek visszatérítéséről szóló sürgősségi rendeletet – tájékoztatott a kabinet ülése után Mihai Constantin.
A kormány csütörtöki ülésén mintegy 72 millió lejt hagyott jóvá a párizsi olimpiai játékokon kiváló eredményeket elért sportolók, az edzőik és szakmai stábjuk díjazására – közölte a kormányszóvivő.
Elutasította csütörtökön a legfelsőbb bíróság Elena Udrea felülvizsgálati kérelmét, amelyet a Bute-gála ügyben rá kiszabott, 6 év szabadságvesztésről szóló ítélet ellen nyújtott be a volt turisztikai miniszter.
Csütörtöki ülésén a kormány jóváhagyja az Országos Drogellenes Ügynökség átszervezését – jelentette be a kabinet ülése elején Marcel Ciolacu kormányfő.
Ügyészségi források szerint kihallgatásra vitték csütörtökön a Román Rendőrség (IGPR) székhelyére Horaţiu Potra medgyesi városi tanácsost, akiről közismert, hogy egy korábban Afrikában tevékenykedő zsoldoscsoportot vezetett.
Nehezen haladnak a koalíciós tárgyalások az Európa-párti kormány megalakítására készülő négy párt között, így már annak a lehetősége is felmerült, hogy sorsolással döntsék el, melyik minisztérium melyik párthoz kerül – legalábbis egyes sajtóértesül&
Nem indokolt óvintézkedéseket tenni a Kongóban felbukkant, úgynevezett X-betegség kapcsán, mivel az nem fenyegeti a romániai lakosságot – jelentette ki csütörtökön Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.
Csütörtöktől folyósítják a 250 lejes értékű élelmiszerutalványokat a szociális kártyákra a nehéz, hátrányos társadalmi helyzetben lévő személyek számára – ígérte Adrian Câciu, az Európai Befektetések és Projektek Minisztériumának vezetője.
Államcsínt kiált és Klaus Iohannis államfő, valamint az alkotmánybíróság tagjainak lemondását követeli George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke az elnökválasztás első fordulója eredményének megsemmisítése miatt.
szóljon hozzá!