Fotó: Pixabay
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (NCSD) bizonyította, hogy képes a kibertámadások áldozataival és a kibertámadások elhárításában szerepet vállaló kormányzati és magánszektorbeli szereplőkkel együttműködve fellépni az elkövetők ellen – írta szombaton a Linkedin-oldalán az intézmény vezetője.
2024. február 17., 13:202024. február 17., 13:20
2024. április 02., 00:382024. április 02., 00:38
Dan Cîmpean rámutatott arra, hogy a DNSC-nek sikerült az uniós kibervészhelyzeti mechanizmus (EU-CyCLONe) aktiválása nélkül kezelni a képviselőház és az egészségügyi rendszer elleni támadásokat.
„Bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk a nagyobb kiberincidenseket a technológia segítségével kommunikáló és reagáló távvezérelt munkacsoportokkal kezelni. Elavult gondolkodásmód az, hogy ilyen esetekben fizikailag mindenkinek egy helyiségben kell tartózkodnia, ez már nem a legjobb módja a kiberszakértői munkának” – fejtette ki Dan Cîmpean.
A DNSC igazgatója hozzátette, Románia szövetségesei és nemzetközi partnerei felajánlották segítségüket Bukarestnek a kibertámadások elhárításához, amiért köszönetet mondott nekik, de hangsúlyozta:
Mint írta, külön büszke arra, hogy Románia a korábbi ígéretéhez híven nem tett eleget a zsarolóvírusos támadók anyagi követeléseinek, és nem adott nekik alkalmat arra, hogy illegális tevékenységükkel hírnevet vagy elismerést szerezzenek.
– szögezte le.
Január 30-án kibertámadás érte a képviselőház informatikai rendszerét, és az elkövetők mintegy 300 megabyte adathoz fértek illetéktelenül hozzá. Február 11-12-én 26 kórház informatikai rendszerét bénította megy egy zsarolóvírusos támadás – emlékeztetett az Agerpres.
Három és fél Bitcoin – mintegy 157 000 euró – értékű váltságdíjat követelnek azok a hekkerek, akik vasárnap és hétfőn romániai kórházak ellen indítottak kibertámadást, megbénítva az intézmények informatikai rendszereit.
Nőtt George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének, a szélsőjobboldal államfőjelöltjének támogatottsága a külföldön élő románok körében – derül ki egy felmérésből.
Radu Magdin politikai elemző szerint „fel kell mérni a romániai demokrácia állapotát”, és „sürgősen rendet kell tenni a választási törvényekben, és demokrácialeckékre kell küldeni azokat, akik a jogszabályokat alkalmazzák”.
A szenátus hétfőn 61 támogató és 59 elutasító szavazattal elfogadta a nyugdíjrendszer ügyében benyújtott egyszerű indítványt, amelyet a múlt héten nyújtottak be.
Románia hivatalos lakhely szerint nyilvántartott lakossága 2025. január elsején 21,739 millió fő volt, ami 0,5 százalékos csökkenést jelent az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A szenátus munkaügyi bizottsága hétfőn két héttel elhalasztotta a bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezet megvitatását.
Váratlan fordulatot hozott a bákói szülészetről eltűnt csecsemő ügye: igazságügyi források által kiszivárogtatott információk szerint a 19 éves fiatal nő még januárban megegyezett az ikrek anyjával, hogy 5000 lejért megveszi az egyik fiút.
Elkezdődött hétfőn az első elnökválasztási forduló kampányának utolsó hete.
A héten újabb négynapos hosszú hétvége lesz a közszférában a május elsejei munkaszüneti napnak köszönhetően, ugyanis a kormány döntése értelmében megadják szabadnapnak május 2-át, pénteket is.
Eltűnt egy újszülött az egyik bákói kórház szülészeti osztályáról – a rendőrség vasárnap kapta a bejelentést.
Az alkotmánybíróság megszervezéséről és működéséről szóló 1992/47-es törvényt módosító tervezetet nyújtott be a parlamentbe a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a jövőbeni „választási visszaélések” megelőzése érdekében.
szóljon hozzá!