Fotó: Románia szenátusa/Facebook
A szenátus munkaügyi bizottsága hétfőn két héttel elhalasztotta a bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezet megvitatását.
2025. április 28., 13:422025. április 28., 13:42
2025. április 28., 13:522025. április 28., 13:52
A szenátus döntő törvényhozási kamaraként fog szavazni a tervezetről, amelyet korábban a képviselőház módosításokkal fogadott el: eltörölte a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárának fokozatos emelését rögzítő függeléket, amely szerint az általános nyugdíjkorhatár csak 2045-re érte volna el a 65 évet.
Marius Humelnicu, a szenátus munkaügyi bizottságának elnöke azzal indokolta a tervezet véleményezésének elhalasztását, hogy alaposan meg kell vitatni a testületben azokat a módosító javaslatokat, amelyeket rövid idővel a szakbizottság ülése előtt nyújtottak be. Véleményét osztotta Mircea Abrudean, a szenátus ügyvivő elnöke is, aki szerint
Ștefan Pălărie, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) szenátusi frakcióvezetője bírálta a tervezetet, amelyet „a választások előtt feltépett vérző sebnek” nevezett. Kijelentette, hogy pártja a nyugdíjak járulékalapú kiszámítását támogatja, és úgy vélekedett, hogy
Pártbéli kollégája, Ana Păun kijelentette, hogy a tervezet egyértelműen és szándékosan alkotmányellenes, és csak egy „választási kampányban bedobott füstbomba” – számolt be az Agerpres.
Váratlan fordulatot hozott a bákói szülészetről eltűnt csecsemő ügye: igazságügyi források által kiszivárogtatott információk szerint a 19 éves fiatal nő még januárban megegyezett az ikrek anyjával, hogy 5000 lejért megveszi az egyik fiút.
Elkezdődött hétfőn az első elnökválasztási forduló kampányának utolsó hete.
A héten újabb négynapos hosszú hétvége lesz a közszférában a május elsejei munkaszüneti napnak köszönhetően, ugyanis a kormány döntése értelmében megadják szabadnapnak május 2-át, pénteket is.
Eltűnt egy újszülött az egyik bákói kórház szülészeti osztályáról – a rendőrség vasárnap kapta a bejelentést.
Az alkotmánybíróság megszervezéséről és működéséről szóló 1992/47-es törvényt módosító tervezetet nyújtott be a parlamentbe a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a jövőbeni „választási visszaélések” megelőzése érdekében.
A Központi Választási Iroda (BEC) május 3-án, szombaton és 4-én, vasárnap is közli az elnökválasztási részvétellel kapcsolatos adatokat.
Több mint 16 millió szál csempészett cigarettát és közel 500 kilogramm dohányt foglaltak le a rendőrök az év első három hónapjában – tájékoztatott szombaton a román rendőrség.
Az ország mintegy felét érintő első- és másodfokú viharriasztásokat bocsátott ki szombaton felhőszakadások és légköri instabilitás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kiadások csökkentését és a beruházások növelését folytatni kell – állapította meg Tánczos Barna pénzügyminiszter azzal kapcsolatban, hogy idén március végén 2,28 százalékra nőtt a GDP-arányos költségvetési hiány.
A legfelsőbb bíróság teljes egészében hatályon kívül helyezte a ploiești-i ítélőtábla közigazgatási részlegének csütörtöki ítéletét, megállapítva, hogy a bíróságok nem vizsgálhatják felül az alkotmánybírósági határozatokat.
szóljon hozzá!