Képünk illusztráció
Fotó: Rovaccinare
Az egészségügyi dolgozók több mint 60 százaléka vagy megkapta a koronavírus elleni oltást, vagy átesett a betegségen, így szerezve védettséget – állítja a Sanitas szakszervezeti szövetség, hangsúlyozva, hogy az utóbbi kategóriába tartozóknak jogukban áll halasztani az oltást, mert döntésükkel nem veszélyeztetnek senkit.
2021. augusztus 09., 11:072021. augusztus 09., 11:07
2021. augusztus 09., 11:122021. augusztus 09., 11:12
Az érdekvédelmi szövetség Facebook-oldalán közzétett bejegyzés értelmében az egészségügyi rendszerben dolgozók (az adminisztratív személyzetet is beleértve) 60,14 százaléka vagy megkapta már a vakcinát, vagy átesett a betegségen az elmúlt hat hónapban, és így szerzett védettséget.
– fogalmaznak.
Megjegyzik, a 60,1 százalékba azok is beletartoznak, akiknek valamilyen betegség miatt ellenjavallt a védőoltás, ők azonban az egészségügyben dolgozók mindössze 0,01 százalékát teszik ki.
A statisztikából az is kiderül, hogy az orvosok 68,22 százaléka van beoltva mindkét dózissal, 0,30 százalék pedig az első adaggal.
– írják.
Az egészségügyi asszisztensek körében 54,61 százalékra tehető a mindkét adaggal beoltottak aránya, 0,67 százalékuk egyelőre az első dózist kapta meg, 40,36 százalék nem vette fel az oltást, 4,07 százalék pedig átesett a betegségen az elmúlt hat hónapban.
A felmérést a Sanitas szakszervezeti szövetség készítette a kórházaktól, a megyei közegészségügyi igazgatóságoktól, a mentőszolgálatoktól és a vérellátó központoktól beérkezett júliusi adatok alapján – közölte az Agerpres.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) törvénymódosítással kitiltaná a játéktermekből a 21 év alatti fiatalokat is – közölte kedden Adrian Cozma képviselő.
Döntő házként fogadta el kedden a képviselőház azt a tervezetet, amely értelmében a más országban akkreditált felsőoktatási intézményben tanulmányait végző egyetemisták és doktoranduszok is járulékfizetés nélkül jogosultak egészségbiztosításra.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) kedden bejelentette, hogy a párt képviselője, Claudiu Năsui pert nyert az elnöki hivatal ellen, ezért az intézmény köteles nyilvánosságra hozni Klaus Iohannis államfő „luxusutazásainak” költségeit.
Romániában csaknem egymillió fogyatékkal élő embert tartanak számon – jelentette ki Monica Solomie, a fogyatékkal élő személyek országos hatóságának (ANPDPD) igazgatóhelyettese egy keddi szakkonferencián.
A Román Hírszerző Szolgálattól (SRI) kapott válasz alapján úgy tűnik, hogy nem bukkantak Romániával szemben ellenséges külső szereplők által irányított propaganda vagy dezinformáció nyomaira – tájékoztatott kedden Ioan Chirteș, a Román Hírszerző Szolgálat ellenőrzésével foglalkozó parlamenti bizottság elnöke.
Gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával indított nyomozást a rendőrség, miután meghalt egy 16 éves fiú a Târgu Jiu-i megyei sürgősségi kórházban.
Egy napon belül újabb felmérés mutatja azt, hogy a bukaresti kormánykoalíciót alkotó Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke jut be a néhány hét múlva esedékes elnökválasztás második fordulójába.
Folytatódik a médiaoktatás az iskolákban, miután az oktatási minisztérium együttműködési megállapodást írt alá a Független Újságírásért Központtal – jelentette be hétfőn a Facebook-oldalán Ligia Deca.
Első házként elfogadta hétfőn a szenátus azt a törvénytervezetet, amely szerint balesetokozás esetén harmadával nő a járművek tiltott átengedésének büntetési tétele; ha a baleset áldozatokat követel, szintén egyharmaddal nő a büntetési tétel.
szóljon hozzá!