Hivatkozás. A BEC az alkotmánybíróság által a tavalyi elnökválasztás első fordulójának megsemmisítéséről hozott ítéletet felidézve meszelte el Georgescut
Fotó: Forrás: Facebook/Adrian Ioan Veştea
A Központi Választási Iroda (BEC) vasárnap este közölte, hogy a tavalyi elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat megállapításainak figyelembevételével utasította el Călin Georgescu jelöltségének iktatását.
2025. március 10., 08:282025. március 10., 08:28
2025. március 10., 09:252025. március 10., 09:25
A Georgescu eltiltásáról szóló döntés indoklása szerint a jelöltség iktatásának mérlegelésekor a BEC nem tekinthette fontosabbnak a formai szempontokat az alkotmánybíróság által már korábban eldöntött alapvető szempontoknál. Másfelől a jelöltsége iktatásának esetén előfordulhat az a helyzet, hogy
– olvasható a döntésben.
Elszabadultak az indulatok a Központi Választási Iroda (BEC) bukaresti székháza előtt, miután a testület elutasította a tavalyi elnökválasztás érvénytelenített első fordulóját megnyerő Călin Georgescu indulását a megismételt megmérettetésen.
A BEC megállapította, hogy az alkotmánybíróság joggyakorlata szerint az elnökjelölteknek tisztelniük és védelmezniük kell a demokráciát. Călin Georgescu jelöltsége pedig nem felel meg a törvényes feltételeknek, mivel „a választási eljárás szabályainak megszegésével éppen a demokrácia védelmére vonatkozó kötelezettséget sértette meg (...)”, ugyanis a demokrácia a „tisztességes és a polgárok akaratát csorbítatlanul és egyenlően érvényesítő” választásokon alapul.
Lázadásra szólította bajtársait a román hatóságok által körözött zsoldosvezér, Horațiu Potra azt követően, hogy a Központi Választási Iroda (BEC) elutasítottaCălin Gerogescu indulását a megismételt elnökválasztáson.
Az Agerpres által idézett döntése szerint az intézmény relevánsnak tartja, hogy a tavalyi elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat figyelembe vette a jelölt viszonyulását az államelnöki esküből fakadó kötelezettségeihez. Leszögezte azt is: ebben a határozatában
Elon Musk milliárdos sem hagyta kommentár nélkül a vasárnap esti fejleményeket, amikor is a Központi Választási Iroda (BEC) megtiltotta Călin Georgescu indulását.
Călin Georgescunak 24 órája van megfellebbezni a BEC döntését az alkotmánybíróságon. Utóbbi testületnek 48 óra áll majd rendelkezésre elbírálni a fellebbezést.
Az értesülések szerint a BEC 10-4 arányban utasította el Georgescu indulását, csupán a négy ellenzéki parlamenti párt, az AUR, az SOS Románia, a POT és az USR képviselője támogatta.
Elutasította vasárnapi ülésén a Központi Választási Iroda (BEC) a tavalyi elnökválasztás érvénytelenített első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali jelöltnek, Călin Georgescunak a megismételt államfőválasztáson történő indulását.
Elszabadultak az indulatok a Központi Választási Iroda (BEC) bukaresti székháza előtt, miután a testület elutasította a tavalyi elnökválasztás érvénytelenített első fordulóját megnyerő Călin Georgescu indulását a megismételt megmérettetésen.
Lázadásra szólította bajtársait a román hatóságok által körözött zsoldosvezér, Horațiu Potra azt követően, hogy a Központi Választási Iroda (BEC) elutasítottaCălin Gerogescu indulását a megismételt elnökválasztáson.
A rendőség gondatlanságból elkövetett emberölés miatt indított bűntetetőeljárást egy 78 éves férfi ügyében, akit vasárnap délután holtan találtak egy lángokba borult mezőn Pietrari községben – közölte a Vâlcea megyei rendőrség.
A fővárosi csendőrség közleménye szerin, amikor a tüntetők megpróbálták áttörni a biztonsági kordont, egyikük egy tompa tárggyal ütést mért egy csendőr sisakjára.
Elutasította vasárnapi ülésén a Központi Választási Iroda (BEC) a tavalyi elnökválasztás érvénytelenített első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali jelöltnek, Călin Georgescunak a megismételt államfőválasztáson történő indulását.
Călin Georgescu a román titkosszolgálatok soraiból került ki, valószínűleg még mindig aktív, amit az is bizonyí, hogy a levéltárakat „megtisztították” a rá vonatkozó dokumentumoktól – állítja Armand Goșu történész, szovjetológus és Oroszország-szakértő.
Crin Antonescu benyújtotta jelölési iratcsomóját vasárnap a Központi Választási Irodához (BEC).
Nem vizsgálta érdemben az alkotmánybíróság a Călin Georgescu elnökválasztási indulása ellen benyújtott óvásokat szombati ülésén, csupán azt állapította meg, hogy túl korán nyújtották be őket, ezért utasította el a beadványokat.
Szombat délután 4 óráig több mint 1200 panasz és óvás érkezett a Központi Választási Irodához (BEC) Călin Georgescu államfőjelöltségével kapcsolatban a májusi elnökválasztáson – közölték a BEC képviselői a <a href="https://hotnews.ro/peste-1-200-de-sesizari-si-contestatii-privind-candidatura-lui-calin-georgescu-depuse-la-biroul-elector
Előzetes vizsgálatot indított a bukaresti rendőrség vezetősége az egyik munkatársuk ellen, miután résztvevőként jelen volt a Călin Georgescut támogató egyik tüntetésen.
szóljon hozzá!