A mostani állás szerint „nagyon valószínűtlen”, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) egy másik jelöltet támogasson az elnökválasztáson Crin Antonescu helyett
Fotó: Facebook/Crin Antonescu
Marcel Ciolacu csütörtökön kijelentette, „nagyon valószínűtlen”, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) egy másik jelöltet támogasson az elnökválasztáson Crin Antonescu helyett, mivel a liberális politikus közös jelöléséről koalíció döntött, és a megállapodást maga is aláírta. Antonescu így a közös jelölt.
2025. január 30., 20:542025. január 30., 20:54
2025. január 30., 20:562025. január 30., 20:56
A PSD vezetőségi ülése után nyilatkozó miniszterelnököt arról kérdezték az újságíról, hogyan kommentálja Radu Cristescu volt szociáldemokrata képviselő kijelentését, miszerint Victor Ponta megfelelőbb jelölt Crin Antonescunál.
Amint az Agerpres megírta, Ciolacu elmondta, hogy Radu Cristescunak joga van bármit nyilatkozni, de nem tagja a PSD vezetőségének.
Hozzátette: ha Victor Ponta indulni kíván az elnökválasztáson, akkor ezt nem a PSD jelöltjeként fogja megtenni.
A Szövetségi Képviselők Tanácsa (SZKT) szerdai online ülésén megszavazta, hogy az RMDSZ a tavaszi választáson Crin Antonescut, a koalíció közös államfőjelöltjét támogatja.
Újabb, az interneten terjedő, Románia fegyveres konfliktusban való részvételéről szóló álhírekre figyelmeztet a bukaresti belügyi tárca.
Kilenc jelölt száll versenybe a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöki tisztségéért, köztük a párt ügyivő elnöke, Dominic Fritz és Violeta Alexandru szenátor.
Öt ember megsérült kedden Dâmbovița megyében, az A1-es autópályán történt balesetben, amelyben három teherautó és öt személyautó volt érintett.
Emberkereskedő hálózatot számoltak fel a román és a svájci hatóságok, a bűnözői csoport 17 előállított tagja fiatal, kiszolgáltatott nőket toborzott Romániában, majd szexmunkára kényszerítette őket Svájcban – közölte az Eurojust kedden.
Különösen meleg időre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) nyolc déli és délnyugati megyére.
A Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) többen szavaznának, ha most vasárnap lenne a parlamenti választás, mint a Szociáldemokrata Párta )PSD) és a Nemzeti Liberális Pártra (PNL) együttvéve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Nicușor Dan államfő kedd reggel kijelentette, hogy Romániában problémát jelent a nagy értékű adócsalás, és az intézményeknek – beleértve a hírszerzést is – foglalkozniuk kell ezzel.
Folytatódik kedden a gazdasági és pénzügyi bűnözés elleni nagyszabású, Jupiter fedőnevű akció, amelynek keretében országszerte 356 házkutatást tartanak az ügyészek és a rendőrök.
Nicușor Dan államfő kedden ismét tárgyal a Nyugat-barát parlamenti pártok képviselőivel, szerdán pedig sajtótájékoztató keretében számol be a kormányalakítással és a deficitcsökkentő intézkedésekkel kapcsolatos fejleményekről.
Újabb közvélemény-kutatás jelzi a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) előretörését.
szóljon hozzá!