Teodorovici szerint logikus, hogy jobb szolgáltatást kapjanak azok, akik nagyobb összegű társadalombiztosítást fizetnek
A befizetett egészségügyi hozzájárulás (CASS) függvényében differenciált egészségügyi ellátás bevezetését helyezte kilátásba Eugen Teodorovici pénzügyminiszter. Egyik párttársa, Petre Florin Manole képviselő máris jelezte, hogy nem támogatja a kezdeményezést – közölte az Agerpres.
2018. szeptember 15., 16:512018. szeptember 15., 16:51
2018. szeptember 15., 17:022018. szeptember 15., 17:02
A tárcavezető egy pénteki orvosi konferencián azt mondta, nem tartja tisztességesnek a jelenlegi egészségügyi ellátási rendszert.
„Több lehetőség kellene hogy legyen, attól függően, hogy mennyi CASS-t fizet az illető: legyen egy alapcsomag, de ha valakinek akkora jövedelme van, amely után nagyobb összegű egészségügyi hozzájárulást fizet be, legyen egy másik csomag is, más szolgáltatásokkal. Szerintem ez lenne a logikus rendszer” – fogalmazott Teodorovici, hozzátéve, tárgyalni fog az egészségügyi miniszterrel egy előzetes hatásvizsgálat érdekében, majd mielőbb végrehajtják a módosítást.
Az intézkedés – állítja Manole – gazdasági és társadalmi szempontból is elhibázott lenne, hiszen fokozná a gazdagok és szegények közötti egyenlőtlenséget. „Hova jutunk így? Lesznek majd külön iskolák a szegényeknek, és külön iskolák a gazdagoknak? És lesznek utak, amelyeken csak a gazdagok közlekedhetnek, mert, ugye, nagyobb összegű hozzájárulást fizetnek?” – tette fel a kérdést a képviselő.
Petre Florin Manole - aki a képviselőház diszkriminációellenes albizottságának elnöki tisztségét is betölti - bejegyzésében hangsúlyozza még, Románia Alkotmánya szavatolja az egészség védelméhez való jogot, az egészségügyi törvény pedig világosan leszögezi, hogy a romániai egészségügyi rendszer a méltányosság, az egyetemesség és a szolidaritás, nem pedig a vagyoni cenzus elvére épül. "Ami engem illet, szociáldemokrata párti törvényhozóként sosem fogok támogatni egy ilyen intézkedést" - írja még bejegyzésében a képviselő.
A szavazatok több mint 90 százalékos feldolgozottsága alapján valamennyi közvélemény-kutatásra rácáfolva a függetlenként indult Călin Georgescu szerepel az első helyen 22 százalékkal a romániai államfőválasztás első fordulójában.
Călin Georgescu független jelölt a zt nyilatkozta a felmérések eredményeinek közzététele után, hogy a román nép békét akar, és ezt az óhaját „nagyon hangosan” fejezte ki.
Marcel Ciolacu, a PSD vezetője az eredmények ismertetése után az nyilatkozta, hogy a mai (vasárnapi – szerk.) választás az egyensúlyról és a stabilitásról szólt.
A várakozásoknak megfelelően Marcel Ciolacu miniszterelnök nyerte a romániai államfőválasztás első fordulóját, benyűjtve a szavazatok 25 százalékát az exit poll adatok szerint.
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
Az Országos Audiovizuális Tanács vasárnap tájékoztatta a Központi Választási Irodát és az Állandó Választási Hatóságot arról, hogy bizonyos internetes oldalak közzétették a választási exit poll felmérések eredményeit, ami sérti a választási törvényt.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adatai szerint elérte a 30 százalékos érvényességi küszöböt a bukaresti referendumon vasárnap szavazók aránya.
Ludovic Orban, a Jobboldal Ereje elnöke vasárnap reggel a szavazata leadása után kijelentette, hogy hamis információk terjednek az államelnökjelöltségtől való visszalépéséről.
A vasárnap reggeli urnanyitás óta a kora délutáni órákig 80 választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Vizsgálat indult Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő ellen azzal a gyanúval, hogy a szavazófülkében felvételt készített a szavazólapjáról – tudta meg vasárnap rendőrségi forrásokból az Agerpres.
szóljon hozzá!